AGD Kayseri yaz kursu doludizgin

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 7-15 yaş arası öğrenciler için düzenlediği yaz kursu eğitimlerine başladı.

AGD Kayseri yaz kursu doludizgin
AGD Kayseri yaz kursu doludizgin
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 7-15 yaş arası öğrenciler için düzenlediği yaz kursu eğitimlerine başladı.
Yaz kursları ile ilgili bilgi veren AGD Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip, kurs kapsamında Kur’an-ı Kerim, Hz. Peygamber’in hayatı, ilmihal, temel dini bilgiler, İslam coğrafyası eğitimleri verdiklerini, bunun yanı sıra, öğrencilerin yıl boyu yaşadıklarını yorgunluğu atmaları için futbol, yüzme, at binme, gezi, piknik gibi etkinlikler düzenlediklerini söyledi.
Öğrencilerin eğlenirken, milli ve ahlaki bilgilerle donanmasını arzu ettiklerini dile getiren Başkan Vacit Kip, “Kayseri’deki gençlerimizin iyi yetişmesini temele alarak yapmakta olduğumuz faaliyetlerin bir yenisini daha düzenliyoruz. ‘Sizin en hayırlınız insanlığa faydalı olandır’ düsturuyla hareket etmeye çalışıyoruz. Okul içerisinde verilecek eğitimle ve özel öğretim alan eğitmenlerimizin eğitimiyle bu sene daha da iddialıyız. Gençlerimize kaliteli bir eğitim vermeye gayret ederiz. İnançlı kadrolarımızla bu işi en güzel şekilde tamamlamaya gayret edeceğiz." diye konuştu.
Eğitimlerin üçüncü haftasında olduklarını ifade eden Başkan Vacit Kip, “Alanında uzman bireylerin komisyonluğunda hazırladığımız programımızı uygulamaya başladık. Anadolu Gençlik Derneği Yaz-Et programlarına katılımcı gençler başta Kuran-ı Kerim olmak üzere İslam inancına teşkil eden değerlerle buluşurken, bunu yanında sosyal etkinliklerle yaz tatilini en güzel şekilde değerlendiriyorlar. Şu ana kadar Ekrem Adıgüzel hocamız eşliğinde Hat sanatı, erkeklere ve bayanlara özel yüzme havuzlarında yüzme keyfi, at binme, halı saha, piknik organizasyonları ve kültür gezileri düzenledik. Bunu genişleterek devam ediyoruz. Velilerimizin bizden memnuniyetlerini dile getirmeleri derneğimiz için çok önemli.” ifadelerini kullandı.
Başkan Vacit Kip, beş hafta sürecek olan eğitimlerin sonunda, halka açık bir kapanış programı düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X