Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan;

Niğde’de, vatandaşların darbe teşebbüsüne karşı başlattığı demokrasi nöbeti hafta sonu da renkli görüntülere sahne oldu.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan;
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan;
Niğde’de, vatandaşların darbe teşebbüsüne karşı başlattığı demokrasi nöbeti hafta sonu da renkli görüntülere sahne oldu.
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, mehter takımıyla birlikte alana girerken, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün yaklaşık 300 personeli, ’Darbeyi Çöpe At’ pankartıyla meydandaki yerini aldı. Niğde Belediyespor da tam kadro meydana gelerek demokrasi nöbetçilerine destek verdi. Kahraman Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda kılınan teheccüd namazında ise aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz için dua edildi.
15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara akın eden vatandaşların demokrasi nöbeti aralıksız devam ediyor. Niğde Belediyesi’nin Hükümet Meydanı’nda kurduğu standın önünde 15 Temmuzdan bu yana her gün sabahın ilk ışıklarına kadar nöbet tutan vatandaşlar, hafta sonu da nöbetlerine ara vermedi.
Başkan Akdoğan Mehter Takımı’yla Geldi
Demokrasi nöbetlerinin başladığı ilk geceden bu yana Hükümet Meydanı’nda vatandaşlarla birlikte nöbet tutan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, önceki gece alana Niğde Belediyesi Mehter Takımı’yla birlikte geldi. Elinde Türk Bayrağı ve Mehter Takımı’nın seslendirdiği marşlarla birlikte Hükümet Meydanı’na giriş yapan Başkan Akdoğan, burada vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Akdoğan, 15 Temmuz’dan bu yana aralıksız demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara teşekkür etti. Niğde Belediyesi Mehter Takımı’nın seslendirdiği eserler vatandaşların beğenisini kazandı.
SINIR NÖBETİ KADAR KUTSAL
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, meydanda demokrasi nöbeti tutmanın, ülke sınırında ya da karakolda tutulan nöbet kadar kutsal olduğunu vurguladı. Meydanlarda çalışan, emekli, işçi, öğrenci, esnaf, AK Partili, CHP, MHP’li ve toplumun tüm katmanlarında vatandaşların birlikte nöbet tuttuğunu ifade eden Başkan Akdoğan, bu nöbetlerin öneminin 5-10 yıl sonra daha iyi anlaşılacağını belirtti. Bu nöbetler esnasındaki coşkuyu gören dış güçlerin, akıllarını başlarına topladığını kaydeden Başkan Akdoğan, Türk milletinin; vatan, toprak, hürriyet,ezan için tek yumruk olduğunu söyledi. Akdoğan, Türk milletinin dünyada eşi benzeri görülmemiş bir şekilde darbe girişimini püskürttüğünü, 15 Temmuz gecesi Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarındaki ruhun yeniden canlandığını anlattı.
Temizlik İşçileri Pankartla Yürüdü
Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 300 personeli de demokrasi nöbetinin tutulduğu Hükümet Meydanı’na “Darbeyi Çöpe At” sloganının yer aldığı pankartlarla yürüdü. 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini simgeleyen tank, tüfek ve benzeri savaş silahlarının, millet tarafından çöp kutusuna atıldığının resmedildiği pankartlar vatandaşların beğenisini kazandı.
Niğde Belediyespor Tam Kadro Nöbette
2015-2016 Futbol Sezonunda grubunda şampiyon olan ve bu sezon Niğde’yi 2. Lig’de temsil edecek olan Niğde Belediyespor da tam kadro Hükümet Meydanı’ndaki yerini aldı. Niğde Belediyespor Onursal Başkanı Faruk Akdoğan, Belediyespor Kulübü Başkanı Yakup Yerlikaya, teknik heyet ve futbolcular, meydandaki standa çıkarak vatandaşları selamladı.
Teheccüd Namazı kılındı
Bu arada Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, protokol üyeleri ve vatandaşlar, Kahraman Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda saat 01.30’da teheccüd namazı kıldı. Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar’ın kıldırdığı namazda, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz için de dua edildi.
Niğde Belediyesi Vatandaşın Yanında
Öte yandan 15 Temmuz gecesinden bu yana demokrasi nöbetinin tutulduğu Hükümet Meydanı’nda vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, demokrasi nöbetinin 16. gününde de ikramlarını sürdürdü. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli, vatandaşlara, su, yiyecek, içecek ve meyve ikram etti.
Teheccüd Namazı nedir?
Yatsı namazından sonra, uyumadan veya bir miktar uyuduktan sonra kılınan nafile namaza denir. İmsak vaktine kadar kılınabilir. Yorgunluk sebebiyle gece kalkamayacağından korkan kimsenin uyumadan önce kılması da mümkündür. Çok faziletlidir ve ümmete sünnettir.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X