Demokrasi nöbetinin 18. günü meydanlar yine doldu

FETÖ/PDY Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016 Cuma günü gerçekleştirdikleri darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine tüm ülke genelinde meydanlara inen vatandaşların demokrasi nöbeti, Nevşehir’de de büyük bir coşku içerisinde devam ediyor.

Demokrasi nöbetinin 18. günü meydanlar yine doldu
Demokrasi nöbetinin 18. günü meydanlar yine doldu
FETÖ/PDY Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016 Cuma günü gerçekleştirdikleri darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine tüm ülke genelinde meydanlara inen vatandaşların demokrasi nöbeti, Nevşehir’de de büyük bir coşku içerisinde devam ediyor.
Diriliş Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaş için Nevşehir Belediyesi ekipleri tarafından hazırlanan Nöbet Aşı dağıtıldı. Etli Pilav ve ayrandan oluşan nöbet aşı için vatandaşlar, Diriliş Meydanı’nın farklı yerlerinde oluşturulan stantlarda uzun kuyruklar oluşturdu. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in talimatı doğrultusunda hazırlatılan nöbet aşı dağıtımının önümüzdeki günlerde de devam edecek.
Ünver, Şehit Babasını Ziyaret Edip, Elini Öptü
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, belediye başkanları, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticilerinin yanı sıra binlerce vatandaşın katıldığı demokrasi nöbetinde Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver halka hitap etti.
Ünver, 15 Temmuz gecesi darbeci general Semih Terzi’yi alnının ortasından vurarak öldüren ve hareketi ile darbe girişimini engelleyen, ancak hainler tarafından 30 kurşunla şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’ in Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesindeki baba ocağını ziyaret ederek hemşehrilerinin selamını ilettiğini söyledi.
Şehitin babası Hasan Hüseyin Halisdemir ’in oğlunu şehit olmadan aradığını ve kendisine ‘Babacığım bugün içimde yıllardır görmek istediğim, ama bir türlü göremediğim birine sanki kavuşacağım gibi bir his var. Bu heyecanımı yenmek istiyorum ama bir türlü heyecanımı yenemiyorum.“ dediğini aktardı. Baba Hasan Hüseyin Halisdemir’in, bu görüşmeden 2 saat sonra oğlu Kadir Halisdemir’in şehadet haberini aldıklarını ifade eden Ünver, “Rabbim şehitliğin en üst mertebesindeki delikanlıya, kavuşmanın sevdasını yüreğine düşüre düşüre çağırmış adeta. Rabbim Şehadetini kabul etsin. Cenab-ı Allah, kıyamette Peygamber efendimizin şanlı sancağı gölgesinde gölgelenmeyi nasip eylesin,. Allah yine bu topluluğu ahirette cemali ile buluştursun inşallah.” dedi.
Özhaseki ve Gökçek Telefonla Halkın Coşkusuna Ortak Oldu
Belediye Başkanı Ünver Diriliş Meydanını dolduran binlerce vatandaşa iki ayrı sürpriz yaptı. Ünver, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i cep telefonu ile aradı. Özhaseki ve Gökçek’ demokrasi nöbetindeki vatandaşlara hitap etti.
"Mikroba Merhamet Hastaya Zulümdür"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Diriliş Meydanını dolduran binlerce vatandaşa telefonla seslendi. Özhaseki, "Bu eşkıyalar 40 yıl boyunca kendilerini saklamışlar. Hepimize gelip yardım parası istemişler, zekat parası istemişler, kurban paralarımızı almışlar, bu ülkeye insanlar yetiştireceğiz, vatana millete hizmet edecekler diye yalan söylemişler. Bizler nihayetinde saf insanlarız, mümin insanlarız, gönlü yumuşak insanlarız, bunlara hep yardım etmişiz ,fakat o gece asıl yüzlerini ortaya koydular, gerçek suratları ortaya çıktı. Ne kadar vahşi ne kadar şerefsizce bir örgüt olduğunu o gün hepimiz anladık. Tabi ki bu kalkışmada çok büyük planlar yapanlar karşısında Allah’ın da bir planı vardı. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve tavrı ile halkı sokağa çağırarak, Allah sizlerden razı olsun sokaklara döküldünüz. Onlar kazanmış olsa idi, Türkiye bölünme tehlikesi ile karşı karşıya idi. Ülkemiz bir iş savaş ile karşı karşıya idi, burayı da Suriye’ye çevirmek istiyorlardı. Bu ezanlar okunmayacak ve bu bayraklar göklerde gür bir şekilde dalgalanmayacaktı. Ama Allah onlara bu fırsatı vermedi. Şimdi onlardan acımasızca hesap sorma zamanı. Eğer Mikroba merhamet ederseniz, hastaya zulüm etmiş olursunuz. Mikroba merhamet olmaz, mikrobu topyekun yok etmek lazım. ” diye konuştu.
Darbe Denilen Olay Tarihe Gömüldü
Daha sonra cep telefonu ile halka hitap eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Maalesef askerin içerisine sızmış olan bir takım hainler ,bir takım girişiminde bulundular, rabbime hamdolsun başarılı olamadılar. Bunda başarılı olamamalarının pek çok nedeni var, ama en önemli nedeni Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşudur. Ve ikinci kahraman doğrudan doğruya meydanları dolduran demokrasi nöbetçiliğini yapan, vatandaşlarımız, çocuklarımızdır, ninelerimizdir, dedelerimizdir,. Allah hepsinden razı olsun. Bu ülkenin yetiştirdiği, vatanına milletine bağlı subaylar ve polis kardeşlerimizin fedâkarlığı inkar edilemez, hepsinden Allah razı olsun. Herkes bulunduğu yerde mücadele etti, herkes bu mücadelenin içerisinde yer aldı. Allah’ ın izniyle Cumhurbaşkanımızın talimatı ile darbe girişiminde bulunanlar püskürtüldü ve bugün darbe denilen olay tarihe gömüldü." ifadelerini kullandı.
Demokrasi nöbetinde daha sonra ezgi dinletisi ve sema gösterisi yapıldı. Gösteri vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X