Muratpaşa’da bin 750. yeraltı konteyneri Yeşilbahçe’de

Muratpaşa Belediyesi, çöp konteynırlarını yeraltına alınması çalışmalarında bin 750’inci konteynırı yerleştirdi.

Muratpaşa’da bin 750. yeraltı konteyneri Yeşilbahçe’de
Muratpaşa’da bin 750. yeraltı konteyneri Yeşilbahçe’de
Muratpaşa Belediyesi, çöp konteynırlarını yeraltına alınması çalışmalarında bin 750’inci konteynırı yerleştirdi.
Muratpaşa Belediyesi, Türk Patent Enstitüsü’nce tescilli ‘yeraltı otomatik çöp konteynırlarının bin 750’incisinin montajını tamamladı. Muratpaşa Belediyesi’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü Yeraltı Konteyneri Üretim Tesisi’nde seri üretimi gerçekleştirilen yeraltı çöp konteynırlarının bin 750’incisi, Yeşilbahçe Mahallesi’nde Atatürk İlköğretim Okulu önüne yerleştirildi. Yeşilbahçe Mahallesi’nde 2 adet 3’lü sistem yeraltı çöp konteynırının montajı tamamlandı.
26 Mahallede çalışma
Muratpaşa Belediyesi, 2016 yılının ilk 6 ayında Altındağ, Cumhuriyet, Çağlayan, Çaybaşı, Demircikara, Dutlubahçe, Ermenek, Etiler, Gebizli, Güvenlik, Güzelbağ, Güzeloluk, Kışla, Kızılsaray, Kızıltoprak, Kızılarık, Meltem, Meydankavağı, Muratpaşa, Sinan, Şirinyalı, Tahılpazarı, Varlık, Yenigün, Yeşilbahçe ve Zümrütova Mahalleleri’nde talep doğrultusunda çöp konteynırlarını yer altına aldı.
Alışkanlıklar değişti
Muratpaşa Belediyesi, kendi atölyesinde üretip, ihtiyaç fazlasını belediyelere sattığı patentli yeraltı otomatik çöp konteynırı, eski tip standart çöp biriktirme ve toplama sistemlerini tamamen değiştirdi. Yeraltı çöp konteynırlarının yüzeyde sadece açma kapağı görülürken böylece evsel atıklarını konteynıra atmak için Muratpaşa sakinlerinin eliyle konteynır kapağını açmasına gerek kalmıyor. Konteynırlar, pedala ayakla basılmasıyla açılıyor. Çöpün toplandığı hazne yeraltında kaldığı için görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldırılıyor.
Artık sorun değil
Çöpün yeraltında toplanması özellikle yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu noktalarda da önemli avantajlar da yaratıyor. Yerden sağladığı tasarrufun yanı sıra yaya ve araç geçişlerini kolaylaştırırken site ve okul gibi alanlarda konteynırlar sorun olmaktan çıkıyor. Yeraltı çöp konteynırları tüm bunlara ek olarak kış aylarında fırtınalı günler yaşayan Antalya’da rüzgarın etkisiyle konteynırların yola savrulmasıyla yarattığı riski de ortadan kaldırıyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X