Demokrasi Nöbetine Orhan Hakalmaz Desteği

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, 15 Temmuz’da Fetullahcı Terör Örgütü üyelerinin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı tutulan demokrasi nöbeti halkın yoğun katılımıyla devam ediyor.

Demokrasi Nöbetine Orhan Hakalmaz Desteği
Demokrasi Nöbetine Orhan Hakalmaz Desteği
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, 15 Temmuz’da Fetullahcı Terör Örgütü üyelerinin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı tutulan demokrasi nöbeti halkın yoğun katılımıyla devam ediyor.
Tüm yurtta olduğu gibi Bozüyük’te de aralıksız olarak devam eden demokrasi nöbetine katılarak destek veren son isim sevilen Türk Halk Müziği Sanatçısı Orhan Hakalmaz oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda, akşam namazının ardından başlayan ve gece boyunca devam eden programa İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Alper Koç, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Dodurga Belde Belediye Başkanı Selim Tuna, Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli, Bozüyük TSO Başkanı Buğra Levent, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Nizamettin Çam ve vatandaşlar katıldı.
Büyük bir coşkuyla seslendirilen marşlar ve okunan şiirlerin ardından sahne alan Orhan Hakalmaz, sevilen türkülerini Bozüyüklü demokrasi nöbetçileri için seslendirdi. Orhan Hakalmaz, 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimine de değinerek “Dağdaki çobanla benim oyum bir mi diyorlar ya, e peki bu tankın önüne yatan ağabeyle, ablayla senin oyun aynı mı sayılacak? Okumak cehaleti alır ama eşeklik baki kalır. Terör örgütüne ait teröristler çok büyük hata yaptılar. Belki kendilerince iyi bir plan yapmış olabilirler bilemiyorum. Ama çok büyük hataları neydi; tankla ateş ettiler. Kendi uçağımızla ateş ettiler” dedi.
Orhan Hakalmaz’ın programının ardından sahneye gelen Başkan Bakıcı Hakalmaz’a katılım ve destekleri için teşekkür ederek günün anısına hediye takdim etti. Burada konuşan Başkan Bakıcı “Bu akşam çok değerli sanatçımız bizlere şunu söyledi; ‘Bizim gidecek hiçbir yerimiz yok.’ Vatanımıza, bayrağımıza, devletimize birileri el uzattı. Bu millet ona ‘dur’ dedi. 18 gündür de bu meydanlardayız. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece de hiç kimsenin ne bizim toprağımıza ne de bayrağımıza el uzatması ya da laf söylemesi mümkün değildir. Vatanına, milletine sahip olan, milleti için görev yapan başta bu vatan için canını seve seve feda eden askerlerimize ve hala şehit haberlerini aldığımız polislerimize Allah rahmet eylesin. Şu anda 15 Temmuz akşamındaki 250 tane şehidimiz sayesinde bizler burada konuşabiliyoruz. Biz; bu devlet uğruna, bu bayrak uğruna ölünecekse hepimiz ölmeye hazırız diyoruz. Ve şunun bilinmesini de istiyorum ki; bizler göreve her zaman hazırız” dedi.
Demokrasi nöbetlerine 1 kuruş dahi almadan destek veren sevilen sanatçılara da teşekkür eden Başkan Bakıcı “İki yıl önce 3 ağaç için Türkiye’yi yakan yıkan, her yerde meydanlarda bağıran, avazı çıktığı kadar gezenler bugün evlerinden dahi çıkmıyor. Devletinin milletinin yanında olan sanatçılara bizlerin ve sizlerin her zaman destek olması gerekiyor. Ben bu sanatçılarımızdan Allah razı olsun diyorum. Böyle bir günde bizleri yalnız bırakmadığı için çok değerli sanatçımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden demokrasi nöbetinde Bozüyük Belediyesi tarafından vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Başkan Bakıcı ve AK Parti Kadın Kolları vatandaşlara sıcak çorba ve limonata ikram etti. Başkan Bakıcı ayrıca alanda bulunan vatandaşlarla tek tek görüşerek sohbet etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X