TEV’in En Büyük Bağışçılarından Türkan Sedefoğlu Anıldı

Türkiye’ deki radyo reklamcılığının önderlerinden, tüm malvarlığını eğitime bağışlayan Türkan Sedefoğlu ölümünün 26.yılında Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabri başında gerçekleştirilen bir törenle sevenleri, adını taşıyan okulun öğrencileri ve bağışçısı olduğu Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından anıldı.

TEV’in En Büyük Bağışçılarından Türkan Sedefoğlu Anıldı
TEV’in En Büyük Bağışçılarından Türkan Sedefoğlu Anıldı Abdullah

Türkiye’de radyo reklamcılığının kurucuları arasında yer alan merhume Türkan Sedefoğlu için 23 Ocak Pazartesi günü Edirnekapı Şehitliği’nde anma töreni düzenlendi. Törene TEV yetkilileri, yakınları, adını taşıyan okulun öğrencileri, fonundan yararlanan bursiyerler ve sevenleri katıldı.

 

En büyük ideallerinden biri eğitime katkı sağlamak olan Türkan Sedefoğlu’nun fonundan bugüne kadar 13.298 öğrenciye burs desteği sağlandı. Sedefoğlu’nun adına ayrıca Kuzguncuk’ta 24 derslikli ilköğretim okulu ve üstün yetenekli çocukların eğitim gördüğü TEVİTÖL’de kız öğrenci yatakhanesi de yapıldı.

 

Törende konuşan TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, “Bize güvenen bağışçılarımızın adlarını yaşatmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Türkan Sedefoğlu hiç şüphesiz yaşarken olduğu gibi, vefatının ardından da vakfımızın gücüne güç katan, çok kıymetli bir isim. Sedefoğlu’nun ölümünün 26. yılında ikinci nesil onun fonundan burs desteğiyle okuyor. Vakfımızın yönetiminde nice nesiller bağışçımız sayesinde aydınlanacak, Türkan Sedefoğlu'nun ismi ölümsüzleşirken, bursiyerleri yüzbinleri bulacak." dedi.

 

23 Mart 1929’da İstanbul’da dünyaya gelen ülkemizin başarılı iş kadınlarından Türkan Sedefoğlu, 62 yaşında geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Tüm mal varlığını eğitime katkı sağlamak amacıyla TEV’e bağışlayan Türkan Sedefoğlu’nun fonundan bugüne kadar 13.298 burs desteği sağlandı. Sedefoğlu’nun adına Kuzguncuk’ta 24 derslikli ilköğretim okulu, üstün ve özel yetenekli çocukların eğitim gördüğü TEVİTÖL’de de kız öğrenci yatakhanesi yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X