Demirtaş'ta kervana katılacak mı?

Akşener'in kuracağı yeni partiye eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ında katılacağı kulislerde konuşuluyor.

Demirtaş'ta kervana katılacak mı?
Demirtaş'ta kervana katılacak mı? Abdullah

FETÖ ile ilişkisi gündemden düşmeyen Meral Akşener'in  Ümit Özdağ liderliğinde yürütülen yeni parti çalışmaları hızla devam ediyor. Son aşamaya gelen parti ve rota çalışmalarının sonucu merakla bekleniyor.

Bu arada kulis haberlerine göre, kurulacak olan yeni partiye katılması  Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç’a teklif gittiği ancak kesin bir cevap gelmediği belirtiliyor. eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nun da Yeni Partiye katılacağı konuşuluyor.  Hak ve Eşitlik Partisi’nin (HEPAR) kurucusu olan  Osman Pamukoğlu'nun da yeni partiye sıcak baktığı ifade ediliyor.

Bursa konuşmasında yeni partiyle ilgili konuşan Meral Akşener, partinin kuruluşunun Ekim ayında olacağını işaret etti. Akşener'in ardından açıklamada bulunan Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ ise Ekim ayında Samsun'dan yola çıkılacağını ifade ederek yeni partinin merkez sağda değil, milli merkezde tüm vatanseverleri kucaklayacak bir oluşum olacağını özellikle belirtmişti.

29 Ekim'de Samsun'dan başlayacak olan olan yeni partiye MHP'li Eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın da katılacağı siyasi kulislerde konuşuluyor. Akşener cephesi'nin kendisi ile görüşerek sıcak temas sağladığı ifade edilen kulislere göre 2019 mahalli idareler seçiminde yeni partiden İlkadım ilçesine belediye başkan adayı olacağı konuşuluyor.  Samsun'da Akkşenerci cephe tarafından alınan duyumlara göre MHP'li eski yöneticilerinde yeni partiye destek vereceği iddia ediliyor.  

Sert sözleri ve ani çıkışları ile topuklu Efe lakabı ile bir ara gündeme gelen Meral Akşener'e Atatürk şehri olan Cumhuriyete giden yolda önemli kilometre taşlarından birisi olarak görülen Samsun'dan MHP'de kopmaların daha da artacağa benziyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X