Akşener, Samsun'dan 20 MHP'liyi koparacak

Samsun'da MHP'li 20 belediye meclis üyesi istifa ederek Akşener'in yeni partisine katılacak

Akşener, Samsun'dan 20 MHP'liyi koparacak
Akşener, Samsun'dan 20 MHP'liyi koparacak Abdullah


Yeni partisini kurmaya çalışan FETÖ terör örgütünce desteklendiği iddia edilen Meral Akşener, 29 Ekim'de ilk çalışmalarını  Samsun'da yapacağını açıklamıştı.

Bunun üzerine MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun'dan sadece Atatürk çıkar diye tepkisini ortaya koymuştu. Kulislerde edinilen bilgilere göre 2014 yerel seçimlerinde MHP'den belediye meclis üyesi seçilen çok sayıda ismin bayram sonrası Meral Akşener'in kuracağı yeni partiye katılacağı iddia ediliyor. Mensubu oldukları MHP'den istifa edecekleri öğrenilen İlkadım, Canik, Bafra, Atakum başta olmak üzere diğer ilçeler de 20'ye yakın MHP'li meclis üyesi Meral Akşener'İn önderliğinde ki yeni partiye katılacak.

 

MHP'DEN 20 KİŞİ İSTİFA EDECEK.

İlkadım'da 7, Canikten 3, Bafra'dan 5, Atakum'dan 2 ve diğer ilçeler de istifa edecek meclis üyeleriyle birlikte toplam da 20 civarında MHP'li meclis üyesinin partilerinden istifa ederek yeni partiye katılacak olmalarıyla birlikte Samsun'da çok sayıda MHP üyesinin de YSK'ya müracaat ederek bundan sonraki siyasi hayatlarına yeni kurulacak parti de devam edecekleri söyleniyor. 

 

MHP İ BAŞKANI TEKİN DOĞRULAMIŞTI

Geçtimizi günlerde basın mensuplarıyla biraraya gelen ve şu ana kadar 4 kişinin partilerinden istifa ettiğini belirten MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'de kısa sürede partilerinden bazı istifaların olabileceğini ve bu isimleri bildiklerini ifade etmişti. Türkiye'nin bir çok kentinde yeni partiye katılımların özellikle bayram sonrası devam etmesi beklenirken, Samsun'da da çok sayı da istifaların olabileceği bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X