Süpriz istifalar olacak.

Belediyelerde MHP'li belediye meclis üyelerinin istifaları bekleniyor

Süpriz istifalar olacak.
Süpriz istifalar olacak. Abdullah

Tüm Türkiye, Meral Akşener'in kuracağı yeni partiyi konuşuyor.

FETÖ terör örgütü tarafından yeni kuracağı partisinin destekleneceği söylenen Meral Akşener'in oluşturacağı teşkilatlar Milliyetçi Hareket Partisi'nde deprem etkisi yapacak.

Yeni partisini kurmaya çalışan FETÖ terör örgütünce desteklendiği iddia edilen Meral Akşener, 29 Ekim'de ilk çalışmalarını  Samsun'da yapacağını açıklamıştı. Bunun üzerine MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun'dan sadece Atatürk çıkar diye tepkisini ortaya koymuştu.


MHP İl Başkanı Tekin,  " MHP Samsun il teşkilatından 4 üye istifa etti. Buna karşın 1,5 yılda aramıza kattığımız arkadaşlarımızın sayısı 2 bin. Bu parti oluştuktan sonra bir kaç istifa olacağını tahmin ediyorum. Onun dışında MHP'yi yaralayacak, bölecek, parçalayacak bir ayrışmanın olacağına da inanmıyorum." demişti.


Tekin'in konuşmasının aksine kulislerde edinilen bilgilere göre ,2014 yerel seçimlerinde MHP'den belediye meclis üyesi seçilen çok sayıda ismin bayram sonrası Meral Akşener'in kuracağı yeni partiye katılacağı iddia ediliyor. Mensubu oldukları MHP'den istifa edecekleri öğrenilen İlkadım, Canik, Bafra, Atakum başta olmak üzere diğer ilçeler de 20'ye yakın MHP'li meclis üyesi Meral AKşener'İn önderliğinde ki yeni partiye katılacak. İlkadım'da 7, Canikten 3, Bafra'dan 5, Atakum'dan 2 ve diğer ilçeler de istifa edecek meclis üyeleriyle birlikte toplam da 20 civarında MHP'li meclis üyesinin partilerinden istifa ederek yeni partiye katılacak olmalarıyla birlikte Samsun'da çok sayıda MHP üyesinin de YSK'ya müracaat ederek bundan sonraki siyasi hayatlarına yeni kurulacak parti de devam edecekleri söyleniyor. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X