CHP, Cumhurbaşkanı adayını açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinin 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için adayını belirlediğini, zamanı gelince de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacağını söyledi.

CHP, Cumhurbaşkanı adayını açıkladı.
CHP, Cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Abdullah

Türkiye 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırlanıyor. CHP'nin önemli isimlerinden İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin cumhurbaşkanı adayıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz tarafından sunulan Türkiye'nin Nabzı programına konuk olan Tekin, SONAR araştırma şirketi Hakan Bayrakçı'nın, CHP'nin adaylarını çok geç açıkladığını bunun da seçmende hoş karşılanmadığını söylemesi üzerine söz aldı ve şunları söyledi:

"Geçmiş dönemdeki uygulamalar daha demokratik uygulamalardı ancak rakipleriniz demokratik uygulama yapmayınca siz geri kalıyorsunuz. Bugünden itibaren 81 ilde çalışmaları yapıyor. Sayın genel başkanın kafasında Cumhurbaşkanı adayı da hazırdır, belediye başkanları da hazırdır."

"ADAYINIZ İLHAN KESİCİ Mİ?"

Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı adayının ismini açıklamasını istediği ve "Kılıçdaroğlu kendisi mi aday olacak?" diye sorduğu Tekin "Günü gelince görürsünüz" dedi. Tekin, Yılmaz'ın "İlhan Kesici mi aday olacak?" sorusuna ise cevap vermedi.

"YÜZDE 55 ALABİLECEK BİR PROFİLİ VAR"

Tekin, CHP'nin bütün belediye başkan adaylarını da belirlediğini belirten Tekin "Hepsi genel başkanımızın kafasında. Çok kritik bir seçime gidiyoruz. Nasıl ki rakip partimiz bugünden bu hesapları yapıyorsa, biz de yapıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı adayının profilinin nasıl olduğu sorusuna ise Tekin "Yüzde 49'un kabul edeceği ve yüzde 5-6'nın da 'Evet' diyebileceği bir aday" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, daha önce katıldığı programlarda aday olup olmayacağı hakkında ipucu vermemiş ancak "Parti liderinin Cumhurbaşkanı olmasını doğru bulmuyorum" demişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X