Binali Yıldırım; 'Sen Kimsin'

Yıldırım, “Danimarka Başbakanı, çıkmış abuk sabuk laflar ediyor. 'Türkiye gözümüzün önünde Erdoğan rejimi altında eriyor, böyle Avrupa’ya nasıl girecek?' Sen kimsin?” dedi.

Binali Yıldırım; 'Sen Kimsin'
Binali Yıldırım; 'Sen Kimsin' Abdullah

Başbakan Binali Yıldırım, AKP’nin Elazığ Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi’ne katıldı. Kongrede konuşan Yıldırım, bugünlerde Türkiye aleyhinde açıklamaların ardı ardına geldiğini belirterek, “Dün Avrupa Birliği’nden Danimarka Başbakanı, çıkmış abuk sabuk laflar ediyor. 'Türkiye gözümüzün önünde Erdoğan rejimi altında eriyor, böyle Avrupa’ya nasıl girecek?' Sen kimsin? Senin Türkiye’ye, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanına söyleyecek lafın olabilir mi? Türkiye’nin rejimi demokrasidir, cumhuriyettir” dedi.

“BİZE LAF EDECEĞİNE KENDİ GELECEĞİNE BAKSIN”

Yıldırım, Avrupa Birliği’ne de tepki göstererek şöyle devam etti:

“Türkiye’ye hiçbir ülke ayar veremez. Türkiye kendi kararını kendi verecek güçte ve yetkinliktedir. Avrupa Birliği bize laf edeceğine kendi geleceğine baksın. Gelecek vizyonuna karar versin. 40 yıldır iki ileri bir geri ne yapıyorsunuz kardeşim karar verin. Türkiye’nin üyeliği önünde durmadan engel çıkarmaya çalışıyorsunuz, asıl niyetiniz neyse onu söyleyin, zaman kaybettirmeyin. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik yolundaki kararında bir değişiklik yok. Asıl olan Avrupa Birliği hangi yöne gidecek? Avrupa Birliği medeniyetleri buluşturan bir açılım mı yapacak, yoksa kendi dar çevresi içerisinde yoluna devam edecek?

“TÜRKİYE AVRUPA’NIN DA ASYA’NIN DA MERKEZİDİR”

Türkiye'yi 'Avrupalı mı, Asyalı mı' diye sorgulamak hiç kimsenin hakkı değildir. Türkiye, Avrupa'nın da merkezindedir, Asya'nın da merkezindedir, coğrafi olarak da kültür olarak da gelecek olarak da. Bunların derdi Türkiye'yi uzun süre dışarıda tutmak.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X