Seyir terası yılan hikayesine döndü!

Samsun Atakum İlçe Belediyesi tarafından yapılmakta olan Seyir terası yılan hikayesine döndü.

Seyir terası yılan hikayesine döndü!
Seyir terası yılan hikayesine döndü! Abdullah

Atakum ilçesinin şehir ve denize hakim en iyi noktasında inşasına başlanan seyir terasının 25 ay önce 850 bin liraya müteahhite ihale edilmişti.

Aradan geçen onca zamana rağmen yapımında çeşitli sıkıntılar yaşayan seyir terasının zemin etüd çalışmaları sırasında sürekli toprak kayması yaşaması, Başkan Taşçı’nın  projenin tamamlanması için sürekli farklı tarihler vermesine neden oldu.

5 AYDA TAMAMLANACAKTI, 25 AY OLDU…

5 ayda tamamlanması planlanan projenin üzerinden aradan 25 ay geçmesine rağmen bitirilememesi çeşitli dedikoduların ortaya çıkmasına neden oldu. Toprak kaymasını önlemek için ardı arkasına fora kazık çakılarak zeminin tutulmasına çalışılsa da bir türlü başarı sağlanamadı.

850 BİN TL’LİK PROJE 3 TRİLYONA ULAŞTI…

İhale bedelini aşarak belediyeye ağır bir yük getiren seyir terasına şu ana kadar muammen bedelinin 3 katını aştığı öğrenildi.  İddiaya göre inşaat maliyetinin 2 milyon 700 binlere vardığı seyir terasının tamamlanması için ek bütçeye ihtiyaç olduğu kaydedildi.

TAŞÇI; “BAŞARILI BİR İNŞAAT DÖNEMİ GEÇİRDİK!”

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın  55’te 55 projenin içerisinde olan tamamlanması hayal olan seyir terası ile ilgili basına verdiği demeçte şu sözlere yer verdi.

“55’te 55 proje sözü içerisinde yer alan ve yapımı tamamlanmak üzere olan Atakum Seyir Terasında son hazırlıklar yapılıyor. Atakum ilçesini, kente hâkim bir noktadan izlemek ve yeşil ile mavinin kucaklaşmasına şahitlik etmek isteyenlerin heyecanla beklediği projede sona gelindi. Atakum Seyir Terası, kısa sürede bölgenin önemli turizm noktalarından birisi haline gelecek.  İlçenin en hâkim noktasında yapımını tamamladığımız ve kısa süre sonra açılışını gerçekleştireceğimiz Atakum Seyir Terası, bizim önem verdiğimiz projelerimizden birisidir. Yeni çevre yolunun hemen kenarında, Atakum’un doğal güzelliklerini seyretme imkânı sunan Seyir Terası için uzun süren analiz çalışmaları ve başarılı bir inşa dönemi geçirdik. Genel anlamda birkaç ufak eksiğin tamamlanmasından sonra, gerçekleştireceğimiz açılışın ardından vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Samsun’un yöresel lezzetlerinin sunulacağı Atakum Seyir Terası, mimarisi, çevre düzenlemeleri ve eşsiz manzarasıyla inanıyorum ki kısa sürede bölgenin önemli turizm duraklarından birisi haline gelecektir”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X