Bayraklar aynı, başlangıç tarihi de...

İyi partinin Türkiye iyi olacak sloganı ile parti logosunun Osmanlı Devleti'nin kurucusu Oğuzlar'ın kayı boyunun bayrağı ile aynı olması şaşırttı.

Bayraklar aynı, başlangıç tarihi de...
Bayraklar aynı, başlangıç tarihi de... Abdullah

Meral Akşener'in kurduğu İyi partisi logosunun Oğuzlar'ın Kayı boyunun logosunun benzerliğinin dışında, Diriliş dizisinin ilk bölümünün yayınlanacağı 25 Ekim tarihi ile İyi partinin açılış programının aynı tarih olarak seçilmesi algı hamlesi olarak yorumlandı.  

Akşener'in partisinin büyük merak konusu olan partisi bugün siyaset sahnesine çıkıyor. Meral Akşener'in partisinin ismi ve logosu büyük merak konusuydu. Partinin isminin İYİ PARTİ olacağı kesinleşti. Meral Akşener yeni partisinin adında kısaltma kullanmayacak. Güneş sembolünün yer aldığı parti logosunda İyi Parti yazacak.

Kuruluş dilekçesini veren Meral Akşener, açıklama için Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne doğru yola çıktı.

Eski milletvekili Meral Akşener, yeni partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verdi. Merak Akşener, saat 09.10 sıralarında partinin kurucular kurulu üyesi bir grup ile birlikte İçişleri Bakanlığına geldi. Akşener, beraberindeki Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu ve Nuri Okutan'ın da aralarında bulunduğu ekibiyle partinin kuruluş dilekçesini teslim etti. Yaklaşık yarım saat süren işlemlerin ardından Akşener ve ekibi, partisinin tanıtımının yapılacağı Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne geçti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X