AK Parti’li belediyeye gizlenen baskının perde arkası...

Odatv Muhabiri Bülent Karslıoğlu'nun “AKP'li belediyeye polis baskını” haberi üzerine Samsun Valiliği açıklama yaparak, “baskın” olmadığını savundu.

AK Parti’li belediyeye gizlenen baskının perde arkası...
AK Parti’li belediyeye gizlenen baskının perde arkası... Abdullah

Odatv olayın peşini bırakmayarak gerçekleri açıklıyor.

Geçtiğimiz çarşamba günü polis, Samsun'un AK Partili Atakum İlçe Belediyesi'ne baskın düzenleyerek ByLock kullandığı iddia edilen bir belediye çalışanını gözaltına almıştı. Haberin Odatv'de yayımlanmasını ardından, Samsun Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada, "Atakum Belediyesine yönelik bir operasyon söz konusu değildir" denildi. Odatv'nin çeşitli kaynaklardan doğrulattığı bilgilere göre, Valiliğin açıklamasının aksine, polis operasyon düzenleyerek A.B.’yi belediyede gözaltına aldı. Bilgisayarına el koydu.

POLİS BELEDİYEYE BASKIN DÜZENLİYOR

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, 24 Ekim Çarşamba günü AK Partili Atakum Belediyesi'ne operasyon düzenledi. FETÖ soruşturması kapsamında Yapı Kontrol Müdürlüğü’nde çalışan A.B. isimli bir çalışan gözaltına alındı. Polis, bazı bilgisayarlardaki hard diskleri sökerek el koydu. Gözaltına alınan A.B.'nin belediyenin temizlik ihalesini alan şirketin müdürünün oğlu olduğu ortaya çıktı.

VALİLİK HABER SONRASI AÇIKLAMA YAPTI

Belediyeye yapılan polis baskınının Odatv’de haberleştirilmesinin ardından Samsun Valiliği bir basın duyurusu yayımladı. Valiliğin basın duyurusu şu şekilde:

Atakum Belediyesine yönelik bir operasyon söz konusu değildir.

24.10.2017 günü ‘ODATV’ adlı internet sitesinde ‘AKP’li Belediyeye polis baskını’ başlığı altında yayınlanan haberde; Samsun Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri tarafından Atakum İlçe Belediyesine operasyon düzenlendiği belirtilmiştir.

Atakum Belediyesine yönelik bir operasyon söz konusu olmayıp;

Samsun Emniyet Müdürlüğümüz KOM Şube Müdürlüğünce Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde FTÖ/PDY Terör Örgütü ile mücadele kapsamında 24.10.2017 günü yapılan planlı operasyonda ikametinde yakalanan bir şüphelinin Atakum Belediyesinde taşeron firma işçisi olarak çalıştığı ve Belediyedeki bir ofiste kendisinin kullandığı bir bilgisayarın bulunduğunu beyan etmesi üzerine Belediyede sadece bu bilgisayarın hardiscine el koyma işlemi yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

EVİNDE DEĞİL BELEDİYEDE GÖZALTINA ALINDI

Samsun Valiliği basın duyurusunda, haberimizi doğrularken, öte yandan, belediyeye operasyon yapılmadığını, gözaltına alınan çalışanın belediyede değil evinde gözaltına alındığını vurgulayan bir açıklama yaptı.

Odatv’nin çeşitli kaynaklardan doğrulattığı bilgilere göre olay, Samsun Valiliği’nin açıklamasının tam tersi şekilde gerçekleşti.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, belediyeye gelerek önce başkan yardımcısının odasına çıktı. Daha sonra başkan yardımcısı ile birlikte personel müdürünün odasına gidildi. Polis ekipleri, belediye çalışanı A.B.’nin çalıştığı Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı birime giderek, “Herkes ellerini kaldırsın” diyerek A.B.’yi “belediyede” gözaltına aldı.

BAŞKANIN İŞE ALDIKLARI YA TUTUKLANDI YA DA İHRAÇ EDİLDİ

Yine Odatv’nin gündeme getirdiği haberde, (http://odatv.com/akpli-baskanin-adami-bylocktan-tutuklandi-0910171200.html) AK Partili Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın işe aldığı Bilgi İşlem Müdürü Ahmet Enes Kaya, ByLock kullandığı gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Öte yandan; Resmi Gazete'de yayımlanan 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye (KHK) ile Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın bildirdiği 12 çalışan ihraç edildi. İhraç edilen 12 kişiden 10'u bir sonraki KHK ile işe iade edildi. İşe iade edilmeyen ve FETÖ bağlantısı kesinleşen bir kişinin yine Başkan İshak Taşçı tarafından işe alındığı iddia edildi.

Bülent Karslıoğlu

Odatv.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X