Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de istifası istendi mi?

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, İstanbul, Ankara, Bursa ve Balıkesir'den sonra istifasının istendiği iddiası kulislerde konuşulan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de istifası istendi mi?
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de istifası istendi mi? Abdullah

Yılman, "Sizin istifanızın da istendiği yönünde kulisler var. Doğru mu başkan?" diye sordu. İşte Türel'in yanıtı: Tam da Melih Gökçek’in istifa konuşmasını yaptığı bir anda buluştuk Menderes Türel’le. Harika kadın, sevgili dost eşi Ebru Türel ve diğer gazeteci arkadaşlar da yanımızdaydı. Tabii konu ister istemez Gökçek’e, istifa ederken yaptığı açıklamalara kilitlenince küt diye soruverdim Türel’e: “Sizin istifanızın da istendiği yönünde kulisler var. Doğru mu başkan?”

“Evet var” dedi ve gülerek ve devam etti: “Tesadüf işte... İstifaları istenen belediye başkanlarının Ankara’da görüşmelere çağrıldığı günlerden bir gün ben de çağrıldım ama tamamen alakasız bir konuyla alakalı. Yerel yönetimler yasasıyla ilgili bir hazırlık var Meclis’te. Benden de görüş almak istediler. Sırf onun için gittim Ankara’ya ama tabii bu gidişim o debdebeli döneme geldiği için çok farklı yorumlandı. Yani ortada dolanan hiçbir iddia doğru değil!”

Bunun üzerine girdim araya ve “Peki, isteseler... Cumhurbaşkanı dese ki: ‘Menderes buraya kadarmış!’ Ne olur cevabınız?” sualini yönelttim.

Cevabı aynen şu oldu değerli okurlarım: “Bırakın istifa etmemin istenmesini filan... İmasını yapsa dahi sayın genel başkanım, bir saniye dahi düşünmem ve istifa ederim! Çünkü beni halkın hizmeti için halkın tercihine sunan Sayın Cumhurbaşkanı’mdır. Dolayısıyla geri de almak istemesi gayet doğaldır. Bir de şu realitenin altını çizmek istiyorum: Sayın Cumhurbaşkanı aday gösterirken iyi, demokrat oluyor ama başarısızlık veya performans düşüklüğü gördüğü için istifa istiyor diye ‘Demokrasiye aykırı’ demek çok hakkaniyetli bir yaklaşım değil!”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X