Ömer Faruk Kavurmacı ile Baklavacı Faruk Güllü Hakkında Flaş Karar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile baklavacı Faruk Güllü’nün tahliye talepleri reddedildi...

Ömer Faruk Kavurmacı ile Baklavacı Faruk Güllü Hakkında Flaş Karar
Ömer Faruk Kavurmacı ile Baklavacı Faruk Güllü Hakkında Flaş Karar Abdullah

TUSKON davasının altıncı gününde ifadesi alınan İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile baklavacı Faruk Güllü’nün tahliye talepleri reddedildi. Kavurmacı ve Güllü’nün mal varlıkları üzerindeki tedbirin kaldırılmasına karar verildi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 31'i tutuklu 86 sanığın yargılandığı davada bu aşamada adli kontrolün yeterli olacağını belirterek tutuklu sanıklardan Nalan Erpolat, Özlem Rukiye Üçüncü, Yüksel Nalbant, Ruhi Gürer, Semih Sadır, Emrullah Emre Topal, Rüstem Karaoğlan ve Harun Akca tahliyesine karar verdi.

Mahkeme heyeti, sanıklar Nihat Kurt ve Cahit Durmaz'ın yaşları ve sağlık durumlarını da gözönünde bulundurarak  tahliyelerine hükmetti.

Heyet 10 sanık hakkında yurtdışına çıkışını yasaklayarak her Cuma adreslerine en yakın karakola giderek imza atmalarını da karara bağladı. Mahkeme heyeti, ayrıca tahliye edilen bu 10 sanığı mal varlığı değerleri üzerindeki tedbirlerin de kaldırılmasına karar verdi. Davada tutuklu sanık sayısı 21'e düştü. Duruşma 4 Aralık'a tarihine ertelendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X