AK Parti’nin kritik ismi aylardır ByLock'tan tutuklu

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi İsmail Kılıçarslan, köşesinde ByLock’tan tutuklu AK Partili bir ismi yazdı.

AK Parti’nin kritik ismi aylardır ByLock'tan tutuklu
AK Parti’nin kritik ismi aylardır ByLock'tan tutuklu Abdullah

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi İsmail Kılıçarslan, köşesinde ByLock’tan tutuklu AK Partili bir ismi yazdı.

Yazısının başında 15 Temmuz darbe girişiminden 11 gün sonraki yazısından alıntılar yapan Kılıçarslan “Sonra da durduğum yer belli olsun diye şunu ilan edeyim: ‘Kim FETÖ’cü ise, hatta kimin FETÖ denilen aşağılık terörist sürüsüyle iltisaklı olduğu tespit edilirse onun yeri hem bu dünyada hem de öteki dünyada cehennemin ta dibi olsun’” diye yazdı.

BYLOCK’TAN TUTUKLU AK PARTİLİ

“Netleştiysek size tuhaf bir hikâye anlatmak istiyorum” diyen Kılıçarslan şunları yazdı:

“Anadolu’nun bir ilçesinde, adı bende mahfuz bir mağdurun hikâyesini... Hikâyemizin kahramanı, yaşadığı ilçede 1960’lı yılların sonundan itibaren MNP, MSP, RP çizgisi içerisinde aktif siyaset yapmış, ilçedeki her türlü siyasi faaliyetin tam içerisinde bulunmuş, AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte de ‘kurucu’ olarak bu partide yerini almış bir isim.

Bu ismin telefonunda ByLock denilen programa giriş tespit edilmiş. Bilgi doğru. 2014’ün 7, 8 ve 9. aylarında toplam 19 kez ByLock girişi var. Fakat buraya dikkat:Her giriş toplam sadece 1 saniye sürmüş. Şimdi telefonunuzdan herhangi bir uygulamaya girin ve 1 saniyede o uygulamada ne yapabileceğinizi deneyin lütfen.

“KORKUNÇ BİR TUZAKLA KARŞI KARŞIYA KALMIŞ OLABİLİR BİNLERCE İNSAN”

Yeni Şafak yazarı Kılıçarslan Bylock’la ilgili hazırlanan bir rapordan da bahsederek yazısını şöyle sürdürdü:

“Bu ‘içeriksiz ByLock’ meselesiyle ilgili olarak Avukat Ali Aktaş’ın, Adli Bilişim Uzmanı Koray Peksayar’ın da uzmanlığından faydalanarak ortaya koyduğu derlemeden bir bölümü dikkatinize sunayım: ‘Kısaca: “Mor Beyin” adlı uygulama geliştirici ekip, Google Reklamları ve Google Analytics hizmetlerine bağlantı için sayfa koduyla birlikte kendi belirlediği diğer HTML kodunu, kullanıcının farkındalığı dışında uygulamanın reklam alanı içerisinde gömecek şekilde bir tasarımda bulunduğu ve bu tasarımı yayınladığı uygulamalarda genel olarak kullandığı açık olarak anlaşılmaktadır… ‘’ kodunun da bu ekibin tasarrufuyla ilgili reklam alanında görünmez/nokta halinde yüklettiği ve her iframe yüklenmesinde, yani bu ekibin tasarrufuyla belirlenen iframe yüklenen her uygulama işlevinde, kullanıcı ByLock uygulama sunucusuna bağlantı kurmuş gibi görünecektir… ByLock gözaltı ve tutuklamaları içerisinde özellikle tek delili ByLock olan; ByLock içeriği dosyalara gelmeyen veya “içerik yoktur” denilen; BTK verilerine göre 3, 6, 19 ve buna yakın düşük rakamlarda IP tespiti gelen şüpheliler/sanıklar vardır.’

Anlaşılsın diye söylüyorum. Ali Aktaş ve Koray Peksayar’ın tespitleri doğruysa mesela ‘namaz vakitlerini’ bildiren bir uygulamanın ara yüzünün herhangi bir noktasına parmağınızla dokunduğunuzda IP adresiniz ByLock’a girmiş olacaktır. Yani korkunç bir tuzakla karşı karşıya kalmış olabilir binlerce insan.

Doğrusunu isterseniz güçlükle kaleme aldım bu satırları. Geçtim yazdığım bu satırların ‘FETÖ’cüleri koruyor’ diye anlaşılmasını; yazdığım bu satırlar yüzünden herhangi bir FETÖ’cü pislik lehine en küçük bir avantaj sağlanacak olsa kendimi affedemem. Bu uğursuz katil sürüsüne, bu aşağılık pisliklere yağmurlu günde bir bardak su verenin de yargılanıp cezasını almasını istiyorum. Hatta bazılarının darağacında sallandığını görmek istiyorum. Kinim geçmiyor, nefretim soğumuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X