ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI İSHAK TAŞÇI'YI DÜELLO'YA DAVET ETTİ. "KANITLARSAM İSTİFA ET"

CHP İl Başkanı Avukat Akcagöz, Atakum Belediyesi'ndeki FETÖ ihraçlarına ilkişkin belgelerine cevap veren ve kendisini karşı karşıya gelmeye çağıran Başkan Taşcı'ya "Hodri meydan" dedi ve tv karşısına çıkmaya davet etti

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI İSHAK TAŞÇI'YI DÜELLO'YA DAVET ETTİ.
ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI İSHAK TAŞÇI'YI DÜELLO'YA DAVET ETTİ. Abdullah

Samsun CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Önceki gün parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Atakum Belediyesi'nde FETÖ'den ihraç edilmesi istenilen personeller için başvuru belgelesini kanıt göstererek açıklamıştı. Bir haber sitesinin yağtığı haber karşısında  Samsun Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'da söz konusu belgenin Samsun Valiliği'nin sorduğu soruya cevaben yazıldığını belirtmişti. 

 Akcagöz, Başkan Taşcı'nın bu sözlerine cevap verdi. İshak Taşçı’nın, tükenmişlik içersinde olduğuna vurgu yaparak çaresiz olduğunu kaydetti.  


Yazılı açıklama yapan Akcagöz'ün ifadesi ayne şöyle  "Bu yazıda, FETÖ ile rabıtası ya da iltisakı olduğu düşünülen personelin isimlerinin Valiliğe bildirilmesi söz konusu. Yani, İshak Taşçı, hazır ortalık karışıkken muhaliflerden kurtulmak istemiş ama işte olmadı. Bu belgenin ortaya çıkabileceğini bilse, asla böyle bir yola tevessül etme cesaretini göstereceğini sanmıyorum. İnsanların kaderi ile oynamak, çocuk oyuncağı değil. O imzanın hesabını verecek. İddialarımızı komik bulduğunu söylemiş. Az daha sabretsin, daha komik iddialarla geleceğiz. Dün yaptığımız basın toplantısında kamuoyuna açıkladığımız belgenin 'Samsun Valiliği'nin sorduğu soruya cevaben yazıldığını söylüyor ve tıpkı memurlarına olduğu gibi. Şimdi de Samsun Valiliğine ve OHAL İl Komisyonuna isnatta bulunuyor" dedi.

KANITLARSAM, İSTİFA ET
Akcagöz, 22 Kasım 2016 tarih ve 677 sayılı KHK ile Atakum Belediyesi'nden ihraç edilen memurların haklarında yürütülen emniyet yada Cumhuriyet Savcılığı soruşturması sonucu değil de "Atakum Belediye Başkanlığının talebi üzerine" ihraç edildiklerini kanıtladığı takdirde, Başkan Taşçı'ya istifa edecekmisin diye de sordu.

CANLI YAYINDA DÜELLO 
Başkan Taşçı’nın, ‘Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Hodrimeydan demiştik karşıma çıkamadılar’ sözünü değerlendiren Akcagöz, “Hodrimeydanı biz size diyoruz. İl Başkanınıza iki yıldır çağrı yapıyorum, dilimde tüy bitti. Şimdi aynı çağrıyı sana yapıyorum. Gel, bir televizyon ekranında seninle karşı karşıya gelelim. Hodrimeydansa hodrimeydan. Hizmet adamıyım diyorsun, hem ne kadar hizmet yapmışsın onları da konuşuruz. Millet de izler, kim haklı kim haksız kararını verir. Cesaretin varsa gel. ‘Gel seçimde karşıma aday ol’ kabilinden beylik lafları bırak. Seçime çok var. Şimdi gel, bir televizyon ekranında çık karşıma. Cesaretin varsa gel, yoksa kuru sıkı laflar etme“ diye konuştu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X