Açıl Kabağım Açıl Kitabı Çocukları Ensest İlişkiye Özendiriyor

Türk Dünyası Masalları Seri 9'da yazar Yücel Feyzioğlu'na ait Açıl Kabağım Açıl ve Gökkuşağı Dizisi Kahkaha Gülleri adlı masal kitaplarında ensest ilişki ve cinayet işleniyor.

Açıl Kabağım Açıl  Kitabı Çocukları Ensest İlişkiye Özendiriyor
Açıl Kabağım Açıl  Kitabı Çocukları Ensest İlişkiye Özendiriyor Abdullah

İlkokul çocuklarının ders sıralarında bazı okullarda tavsiye üzerine okutulduğu iddia edilen  ensest ilişki ve cinayet diyaloglarının işlendiği masal kitabı  ebeveynleri çileden çıkardı.  Türkiye genelinde bazı okullarda tavsiye edildiği ileri sürülen milli ve manevi değerleri yıkan,  toplumsal çöküntüye uğratarak sapkın ruhlu nesillerin yetimesine zemin hazırlayan masal kitaplarına tepki gösteren veliler, körpe beyinlerin kirletilmesine müsade eden, onaylayan yayınlayan kişi kurumlar hakkında yasal işlemlerin başlatılmasını, milletin ahlaki değerlerinden uzak sapkın ve sapık ruhlu kitapların bir an önce toplatılmasını istedi. 

Masalcı Dede diye bilinen Yücel Feyzioğlu'nun 'Açıl kabağım açıl' isimli kitabında yer alan bir masalda geçen sapık ifadelere Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven'den tepki geldi.

KİTAPLAR VELİ VE ÖĞRETMEN FİLTRESİNDEN GEÇİRİLMELİ

“Masalcı Dede diye bilinen Yücel Feyzioğlu'nun “Açıl kabağım açıl” isimli kitabında yer alan bir masalda geçen edep dışı sapık ifadeleri burada tekrarlamak istemiyorum. Söz konusu bölümler medyada yeterince yayınlanmış bulunmaktadır. Bu kitap çocuklarımızın zihnini daha fazla kirletmeden acilen toplattırılmalı ve yazarın diğer eserleri de tekrar gözden geçirilmelidir. Yazarın okullara tavsiye edilen eserini inceleyip onay verenler de görevlerini ihmal etmiş olmalarından dolayı cezayı müeyyide anlamında karşılıksız kalmamalıdır. Bu vesileyle Milletimizin ahlaki değerlerinden uzak sapık ve sapkın ruhlu yazar müsveddelerini bir kez daha şiddetle kınadığımı belirtmek istiyorum. Ne suretle olursa olsun böyle ahlak dışı eseri kaleme alanları yazar, eserlerinin de kitap olarak kabul görülmemesini hatırlatmak istiyorum. Bu hadise çocuklarınıza alacağınız her kitabın öncelikle veli ve öğretmen filtresinden geçirilmesi gerektiğini göstermiştir. Çocuklara verilecek her kitap öncelikle öğretmen ve veli tarafından da incelenmesi gerekmektedir. Ayrıca okuyun da hangi kitap olursa olsun anlayışı da bu olayla birlikte iflas ettiği görülmektedir. Yazarın hikâyede geçen ahlak dışı konuyu savunması özrü kabahatinden büyük sayılacağı için hükümsüz olarak değerlendiriyorum”

İşte o masal kitabı; 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X