Canik'te Yapılacak Hastane İçin Yüzlerce Ağaç Kesilecek

Samsun'un Canik ilçesinde yapılması planlanan şehir hastanesi için yüzlerce ağacın bulunduğu alan seçildi. Yeni hastanenin yapılması için yüzlerce ağacın kesileceği öğrenildi.

Canik'te Yapılacak Hastane İçin Yüzlerce Ağaç Kesilecek
Canik'te Yapılacak Hastane İçin Yüzlerce Ağaç Kesilecek Abdullah

Toplam 50 hektar arazi üzerinde yapılacak olan 1550 yataklı Şehir Hastanesi'nin yapılacağı alanda yüzlerce ağacoın olması ve bu ağaçların kesilmesi vatandaşlar tarafından tepki çekti. Daha önce İlkadım ilçesinde yapılması planlanan şehir hastanesinin ağaçlık alanlarla dolu Canik ilçesinin Dereli Mahallesi'ne taşınması tepkilere neden olmuştu.

 
 

Şehir Hastanesi için en uygun yerin Canik olduğuna ve söz konusu yeri daha önce önerdiğini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "İnşallah önümüzdeki yıl Şehir Hastanesi'nin temeli atılacak ve şehrimiz çok önemli bir sağlık merkezine kavuşacaktır. Şehrimiz sağlıkta da marka olacaktır. En başta geçmişten bugüne kadar sağlık alanında getirmiş olduğu değişim ve dönüşümden dolayı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a ve yer problemini kısa bir zamanda çözerek hızlı adım atan Sayın Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan'a teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X