Kabine, MYK ve MKYK değişiyor!

Kabine revizyonunda Ekonomi, Maliye, Sağlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarında görev değişikliklerinin olacağı belirtiliyor.

Kabine, MYK ve MKYK değişiyor!
Kabine, MYK ve MKYK değişiyor! Abdullah

Kanal D Ankara Muhabiri Seçil Özer, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yakın çalışma ekibinde en uzun süre kalan isimlerden Ankara Milletvekili Mücahit Arslan'ın kabiine değişikliğine ilişkin açıklamasını değerlendirdi.

Özer, Kanal D Ana Haber Bülteninde Ahmet Hakan'a yaptığı  değerlendirmesinde Ekonomi bakanlığında değişiklik yapılacağına ilişkin edindiği bilgiyi paylaştı. 

Kulislerde konuşulan bilgilere göre ise, kabine revizyonunun sadece Ekonomi Bakanlığı üzerinde değil, daha geniş kapsamlı bir kabine değişimi yaşanacağı ifade ediliyor. 

Edinilen bilgiye göre, Ekonomi, Maliye, Sağlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarında görev değişikliklerinin olacağı belirtiliyor. Muhtemel değişikliğe göre Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın yerine yine aynı şehrin milletvekili AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın Çevre ve Şehir Bakanı olacağı dillendiriliyor. Karaaslan'ın Bakan olması durumunda MKYK görevinden de alınacağı söyleniyor.


Kabine revizyonunun dışında  partinin üst düzey karar alma mekanizmalarında da bir kan değişimine gidilmesinin muhtemel olduğu MYK ve MKYK’da değişiklikler olabileceği konuşuluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X