Erdoğan en büyük siyasi değişikliği sona saklıyor

Halkın beklentilerini dikkate alan ve 2019 seçimleri öncesi AK Parti tercihinde düşüşü görerek oy oranını arttırmak için söylemlerini ve politikasını değiştiren Erdoğan en büyük kıyımı milletvekilleri üzerinden yapacak. Yeni dönemde Milletvekilliği için kriterleri ise, FETÖ ilişkisi, siyaset-ticaret bağı, teşkilatlarla uyumsuzluk ve halka olan diyalog...

Erdoğan en büyük siyasi değişikliği sona saklıyor
Erdoğan en büyük siyasi değişikliği sona saklıyor Abdullah

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan halkın ve tabanının sesine kulak veren bir lider.

Parti teşkilatlarının il ve ilçe başkanlarına, belediye başkanlarına, bürokratlara ve milletvekillerine 'metal yorgunu' diyerek önce parti teşkilatı sonra belediye başkanlarına istifa operasyonu başlattı.

Önümüzdeki günlerde istifası beklenen değişik il ve ilçe başkanları ile Büyükşehir, İl ve ilçe belediye başkanlarının da sessiz sedasız istifa süreci başlayacak. Yılbaşına kadar bu sürecin hızlandırılması talimatını veren Erdoğan, yeni yılda bürokratlara yönelik görevden alma süreci başlatacak. Erdoğan, halkın ısrarla dillendirdiği siyasileri ise, dondurucuda bekletiyor. Halkın beklentilerini dikkate alan ve 2019 seçimleri öncesi AK Parti tercihinde düşüşü görerek oy oranını arttırmak için söylemlerini ve politikasını değiştiren Erdoğan en büyük kıyımı milletvekilleri üzerinden yapacak. 

Son günlerde Atatürk ile ilgili söylem birliği içersinde olan AK Parti ve Lideri Recep Tayyip Erdoğan yeni dönem milletvekillerini, toplumda yıpranmış, şaibeye karışmış, sevilmeyen, kavgacı, teşkilatlarla uyumsuz, siyasi gücünü kullanarak ticaretini büyüten kişiler arasından belirlemeyecek. Genç bir kadro kurma peşinde olan, yeniliğe ve değişime açık, şaibesiz, toplum tarafından kabül görecek yeni yüzlerle siyasete girecek. Görev verilmeyen milletvekili ve partililerin başka bir eğilim ve kayma yaşamaması için çeşitli alternatif görevler düşündüğü öğrenilen Erdoğan, AK Parti ile yeni dönemde mecliste yüzde 60 yeniliğe gidecek. Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni dönemde Milletvekilliği için kriterleri ise, FETÖ ilişkisi, siyaset-ticaret bağı, teşkilatlarla uyumsuzluk ve halka olan diyalogları göz ününde bulunduracak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X