Canik'te ağaçlara beton döküldü.

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun ile birlikte Canik Meşe Ormanlarında yaptıkları inceleme sonrasında bir açıklamada bulundu.

Canik'te ağaçlara beton döküldü.
Canik'te ağaçlara beton döküldü. Abdullah

Samsun kentinin doğası ve yaşam alanlarını yok edilmeye devam edildiğini belirten Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) Sözcüsü Mehmet Özdağ ve Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun, birlikte yaptığı açıklamada " Canik Belediyesi sorumluluğunda olan, mülkiyeti Orman İşletmesine ait ve Meşe Tesisleri olarak bilinen ormanlık alanda, 20 Kasım 2017 Salı günü sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşan bilgilere göre beton çalışması yapıldığı bilgisini aldık. Maalesef bilgiler doğru, yerinde gördük ve fotoğrafladık; kentimizin akçiğerlerine beton dökülüyor.

Canik Belediyesinin mesire alanı düzenlemesi gerekçesi ile Orman İşletmesinden ve ilgili kurum ve kurluşlardan izin alarak yapıldığı söylenen, sözde spor ve yüryüş alanı olarak sürdürülen çalışmalarla Meşe Tesisleri bölgesinde betonlaşma ile beraber hem doğal yaşam hem ve orman florası geri dönülmeyecek şekilde yok ediliyor'' dedi.

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ ve Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun, Samsunlu vatandaşlardan destek istediğini belirterek;''Samsun Kentinin akciğerlerine beton dökerek katleden Canik Belediyesini kınıyoruz ve henüz beton dökülmeyen ancak çizimlerle beton döküleceği belirtilen alanların korunmasını rica ediyoruz." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X