"YENİ GÖREVDEN ALMALAR OLABİLİR"

Halkın nabzını en iyi tutan siyasi liderlerden olan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı sık sık parti teşkilatları ve belediye başkanları ile bir araya geliyor. Metal yorgunluğu ifadesi ile AK Parti'nin oyunun düştüğü il ve ilçelerde hem partinin il, ilçe, belde başkanları ile hem de belediye başkanları ile yollarını ayırıyor.

Abdullah

50 kadar belediye başkanı ile önceki gün yaptığı toplantıda AK Parti’de istifası istenecek yeni belediye başkanları mı var” tartışması yeniden alevlendi. Erdoğan, Melih Gökçek ve Kadir Topbaş başta olmak üzere 6 belediye başkanının istifasının istenmesinin ardından ilk kez belediye başkanlarıyla bir araya geldiği toplantıda  önemli mesajlar verdi.

Erdoğan, “Verdiği sözü tutmayan, hizmetleri aksatan, vatandaşı sıkıntıya sokan uygulamalarda bulunan ve vatandaşla ilişiğini kesenle, elbette yola devam etmeyeceğiz. Kusura bakmasınlar. Kimseyi başıboş bırakacak değiliz” diyerek, görevden alma gerekçeleri ve önümüzdeki dönemde yerel yönetimlerden beklentilerini net şekilde ifade etti. 2019 Mart’nda yapılacak yerel seçimlere kadar neler beklediklerini sıralayan Erdoğan zaman zaman sert uyarılarda da bulundu. 


Bazı başkanlar görevden alındı. Kimse ‘Bu değişimler bitti’ diye düşünmesin diyen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Denetimimiz sürecek. Halkla irtibatını koparan, halkın beklentilerine cevap vermeyen, vatandaşın desteğini kaybedenlerle yola devam edemeyiz. Bunun için 2019’u da beklemeyeceğiz. Verdiği sözü tutmayan, hizmetleri aksatan, vatandaşı sıkıntıya sokan uygulama yapanlarla yola devam etmeyeceğiz. Kusura bakmasınlar. Kimseyi başıboş bırakacak değiliz. Onlar arkadaşımız olabilirler ama vatandaşın ve partinin hukuku hepsinin üstünde. Bu nedenle bazılarıyla yollarımızı ayırmak zorunda kalabiliriz. Belediyelerdeki değişimleri de bu çerçevede değerlendiriyoruz. Parti ilkeleri ile hareket eden, başarıyı yakalayanlarla yola devam edeceğiz. Sizden istediğim, vatandaşın sesine kulak verin. Başarımız için hizmetlerinizi zamanında yerine getirin, sözünüzü tutun." diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X