AKCAGÖZ, DEVRİMCİ 78’LİLERİN KAHVALTISINA KATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun Devrimci 78’liler Derneği’nin düzenlemiş olduğu dayanışma kahvaltısına katıldı.

AKCAGÖZ, DEVRİMCİ 78’LİLERİN KAHVALTISINA KATILDI
AKCAGÖZ, DEVRİMCİ 78’LİLERİN KAHVALTISINA KATILDI Abdullah

Samsun 78’liler Derneği’nin, kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalarla göz doldurduğunu ifade eden Akcagöz, “Öncelikle, bizi bir araya getiren ve böyle güzel bir kahvaltıda bir arada bulunmamızı sağlayan Dernek Başkanımız Cengiz Akşan’a ve dernek yöneticilerine sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Görüyorum ve biliyorum ki, bu derneğin üyeleri bedel ödemiş insanlar. Biliyorum ki, bu memleketin toprağına karşı sorumluluk sahibi olan ve yeri geldiğinde canını bile hiçe sayarak inisiyatif almış insanlar. Bu nedenle, sayı hiç önemli değil, çünkü devrimci için nicelik değil nitelik önemlidir. İnanmış bir devrimci, bin gericiye bedeldir. Zorluklar içinde bu günlere geldiğinizi söylemenize gerek yok. Herşey ortada. 12 Eylül öncesi ve sonrasında, hep hedefte oldunuz ama her türlü baskıya göğüs gererek mücadele etmeye devam ettiniz. Sizleri kutluyorum.” dedi.
  Devrimci geleneğin yaşatılmasının, ülkenin aydınlığa kavuşmasında ve çağdaş değerlerle buluşmasında önemli bir etken olduğunu belirten Tufan Akcagöz, “Devrimcilik, geçmişin bekçiliği değildir. Devrimcilik, yas tutarak geçiştirilecek bir özellik değildir. Bilakis, geleceğe meşale tutmak demektir. Devrimci insan, belli kalıplaşmış fikirlere saplanıp kalmaz, çağıyla sürekli yarış halindedir. Samsun’da bu geleneğin yaşıyor olması, işte bu sivil toplum kuruluşları aracılığıyla oluyor. Ne mutlu! Çok karanlık bir dönemden geçiyoruz. Ekonomi iflasa doğru sürükleniyor. Kurtuluş reçetesi, imandır, inançtır. Milletin, gerçekleri görerek tercih yapması, bu badireyi atlatmamızı kolaylaştıracaktır. Bugün burada çok güzel insanlarla bir araya geldik. Kendimizi şanslı hissediyoruz. Ülke iyi idare edilmiyor. Hele ki Samsun, iş bilmez insanların elinde savrulup gidiyor. Halkın paraları, beceriksiz belediyeler eliyle çar çur ediliyor. Ancak, az kaldı. 2019 yılı değişim yılı olacak. Milleti baskı altına almış, ekonomiyi idare edemeyen, özgürlükleri kısıtlayan ve vatandaşı fakirliğe mahkum eden bu zihniyetten 2019 yılında kurtulacağız. Elimizde ciddi belgelerle kamuoyu önüne çıkıyoruz. Batmış belediyeleri ifşa ediyoruz. Ya yokmuş gibi davranıyorlar, ya da demagoji yapıyorlar. Çaresizler. Ama hesap vermekten kurtulamayacaklar.” diye konuştu.
        Samsun Devrimci 78’liler Derneği’nin dayanışma kahvaltısına, Tunceli Ovacık Belediye’sinin TKP’li Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da katıldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X