GÖKSEL GÖREVDE KALACAK MI GİDECEK Mİ? İŞTE CEVABI

Göksel ile ilgili görevde kalıp kalmayacağı ile ilgili milletvekilleri arasında ayrılıklarının çıkmaza soktuğu görüş sonrası ikinci kez yapılan temayülün ardından AK Parti Samsun İl Başkanının kim olacağı belirlenecek.

GÖKSEL GÖREVDE KALACAK MI GİDECEK Mİ? İŞTE CEVABI
GÖKSEL GÖREVDE KALACAK MI GİDECEK Mİ? İŞTE CEVABI Abdullah

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ile ilgili milletvekillerinin ayrı ayrı görüşünün alınmasının ardından çıkan belirsizlik sonrası teşkilat arasında ikinci kez  yapılan temayül sonrası 2019 seçimlerine gidilecek il başkanı belirlenecek.

Mevcut başkan Muharrem Göksel'in görevden alınmasının ardından kulislerde atama ile yapılacak görevlendirmede il başkanlığı koltuğuna oturacak kişinin Ahmet Yeni olacağı kulislerde konuşuluyor.

Samsun'da AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ile ilgili görevde kalması ve gitmesi ile ilgili görüşler ve temayüller devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş tarafından altı AK Parti Samsun Milletvekili ile AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel için “Gitsin mi, Kalsın mı” şeklinde yapılan görüşde milletvekilleri arasında uzlaşma sağlanamayınca yeniden parti temayülü yapıldı. Samsun'da tüm ilçelerde yapılan temayül ve milletvekillerinin görüşmesi sonrası, il ve bölge koorinatörlerinin sunacağı rapora göre Samsun AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'in görevde kalıp kalmayacağına AK Parti kurmayları yapılan değerlendirmelere göre karar verecek. 

Göksel'in görevde alınması durumunda ise, konuşulan bilgilere göre Borsan şirketler gurubu ile yakın ilişkiler kuran holdingin patronu Adnan Ölmez ile teyze çocuğu olan AK Parti 22.23 ve 24'üncü dönem milletvekili Ahmet Yeni'nin AK Parti Samsun İl başkanı olarak adı geçiyor.

Ahmet Yeni kimdir?

Ahmet Yeni, 10 Ağustos 1955'te Samsun'da doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Hediye'dir.

Bankacı; Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İş İdaresi Bölümüne devam etti. Vakıflar Bankasında başlayan iş hayatına, Albaraka Türk Katılım Bankasında Mali ve İdari İşler Şefi, Bursa Şubesi Müdürü, Fon Kullandırma Müdür Yardımcısı, Mali ve İdari İşler Müdür Vekili, Risk Takip Müdürü ve Şubeler Müdürü olarak devam etti. Çeşitli yayın organlarında ekonomi üzerine makaleleri yayınlandı.
22, 23 ve 24'üncü dönemde olarak AK Parti Samsun Milletvekili seçildi.

Orta düzeyde Arapça ve Fransızca bilen Yeni, evli ve 4 çocuk babasıdır. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X