AK Parti 2019 öncesi belediyelerin röntgenini çekiyor

Belediyeler, 2019 mahalli idareler seçimleri öncesi mercek altına alındı.

AK Parti 2019 öncesi belediyelerin röntgenini çekiyor
AK Parti 2019 öncesi belediyelerin röntgenini çekiyor Abdullah

Yerel seçimler öncesi, AK Parti Genel Merkezi tarafından belediyer yakından izleniyor. Başkanların vaat ettiği projelerin hayata geçip geçmediği tek tek kontrol ediliyor.


AK Parti 2019 yerel seçimleri için çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda AK Partili Belediyeler Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından yakından takip ediliyor. Genel Merkez tarafından, AK Partili Belediyelerin hizmetleri ve yürüttükleri projeleri, borçları, yatırımları, öz gelirleri, şehirdeki planlama süreçleri, hizmetlerin kalitesi takip edilen başlıklar arasında geliyor. Ayrıca belediye sınırları içindeki boşanma oranları, eğitim seviyesi, suç oranları gibi parametrelerde değerlendiriliyor.

Vatandaşın gözünden...

Vatandaş nezdinde belediyenin ve belediye başkanına ilişkin algının ne olduğu araştırılıyor. Vatandaş memnuniyetine ilişkin anket çalışmaları da gerçekleştiriliyor.

Aday belirlemede baz alınacak

2019 yerel seçimlerine giden süreçte vatandaşların istekleri ve ihtiyaçların belirlenmesine yönelik de değerlendirmeler yapılıyor. Bu değerlendirmeler 2019 yerel seçimleri öncesinde aday belirme süreçleri ve proje üretilme süreçlerinde göz önünde bulundurulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X