Samsun İl AK Parti Başkanlığı İçin Vekiller Toplandı Mı?

Samsun’da bazı yerel basında çıkan, AK Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş tarafından altı AK Parti Samsun Milletvekili ile AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel için “Gitsin mi, Kalsın mı” şeklinde toplantı yaptığı haberlerine İl Başkanı Göksel, “Böyle bir toplantı yapılmadığı gibi bu haberler tamamen algı operasyonu amacıyla yapılmıştır” dedi.

Samsun İl AK Parti Başkanlığı İçin Vekiller Toplandı Mı?
Samsun İl AK Parti Başkanlığı İçin Vekiller Toplandı Mı? Abdullah

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş tarafından altı AK Parti Samsun Milletvekili ile AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel için “Gitsin mi, Kalsın mı” şeklinde toplantı yaptığı haberlerini İl Başkanı Göksel yalanladı. Haberde 6 vekil toplanmış, 3 tanesi Göksel ile devam, 2 tanesi devam etmeyelim demiş ve bir tanesi çekimser oy kullandığı öne sürülmüştü. Göksel, bu haberlerin tamamen algı operasyonu amacıyla yapıldığına vurgu yaptı.

 

Haberlerde bahsedildiği gibi bir toplantının olmadığını belirten Muharrem Göksel, “Sadece benim değil tüm büyükşehir il başkanları hakkında milletvekillerinden bilgi alınır. İl Başkanı başarılı mı diye sorular sorulup istişareler yapılır, bilgi alınır. Ama kesinlikle altı vekili bir araya toplanarak toplantı yapılmaz. Teşkilatçı olan herkes bilir böyle olmayacağını. Bu durum yalnız kongre zamanı değil zaman zaman yapılan olağan durumdur. Ama toplantı şeklinde değil birebir yapılan bir uygulamadır” dedi.

 

AK Parti Teşkilat Başkanı yalnız milletvekillerinden değil, il Koordinatöründen, bölge koordinatöründen, büyükşehir belediye başkanının da görüşlerine başvurduğunu vurgulayan Göksel, “Yalnız kongre süreçlerinde değil zaman zaman Samsun hakkında da, Trabzon hakkında da, Kastamonu hakkında da, Ankara hakkında da bu tür bilgi toplama işlemi yapılmaktadır. Tüm illerde bu işlem böyle yapılır” diye konuştu.

 

Kaç evet, kaç hayır çıktığını bilecek tek ismin Mustafa Ataç olacağını söyleyen Göksel, “Kimin ne görüş belirttiğini Ataç’dan başka kimse bilmez. Çünkü birebir görüşür ve kendisi notları alır. Notları Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanımız Erdoğan’a iletmekle mükelleftir. Bu haberlerle yapılmak istenen tamamen algı operasyonudur. Bu durum yalnız Samsun içinde geçerli değil. Kongreleri yapılacak olan bütün büyükşehirlerde aynı algı operasyonları yapılmaya çalışılmakta” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X