Atakum Suç Cenneti Oldu

CHP Atakum İlçe Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum’un adeta suç cenneti haline geldiğini, eskiden sahil şeridindeki bir evin fiyatının milyon dolarlarla telaffuz edilirken, şimdi 3’de 1 fiyatına dahi satılamadığını iddia etti.

Atakum Suç Cenneti Oldu
Atakum Suç Cenneti Oldu Abdullah

“TAŞÇI NASIL MÜHENDİS?”
Atakum İlçe halkının belediyenin çalışmalarını başarılı bulmadığını öne süren Cemil Deveci, “Belediyecilik anlamında kent yaşamını rahatlatacak bir tane proje hayata geçirilemedi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın övgüyle anlattığı iki proje var. Bir tanesi seyir terası ve diğeri hamam projesidir. Seyir Terası projesine ne kadar para harcandığının hesabı verilememekte. Heyelan bölgesinin üzerine kurulan bir projeden bahsediyoruz. En ufak heyelanda o binanın akıbetini kimse garanti edemiyor. Defalarca fore kazık çakıldı, oradaki toprağı tutmak için kamyonlarla taş taşındı. Belediye Başkanı hesapta mühendis. ‘Ben yaptım sonradan eksik varmış’ dersen senin mühendisliğinden şüphe ederim. Mühendis dediğin planlaması önceden yapar. Sonradan yapıya fore kazık desteği, taş desteği eklemez” dedi.

 

“HAMAM DEĞİL OTOPARK YAP”
Belediye başkanlık görevinin işletmecilikle karıştıran birinin Atakum halkını yönetmeye kalktığını belirten Deveci, “Taşçı’nın ağzından düşürmeyip öve öve bitiremediği projelerinden birisinin de hamam projesi olduğunu görmekteyiz. Belediye işletmeci midir de hamam yapılıyor. İlçede birçok otel var. Çok sayıda işletmeci var, bırak bunu otelciler, işletmeciler yapsın. Sen ilçeye otopark yap. Bir tane otopark yapmamışsın. Vatandaş otopark sorunu yüzünden araçlarını yollara bırakmak zorunda kalmakta. Hiçbir apartmanda otopark yok. İnsanlar araçlarını sağlı sollu yollara park etmek zorunda kaldıkları için bir itfaiye veya çöp toplama aracı geldiği zaman yoldan geçememekte” diye konuştu.

 

“ATAKUM’DA İNSANLAR BALKONLARINA ÇIKMAYA KORKUYOR”
Atakum’da yalnızca çok katlı dış cephesi güzel binalar mevcut olduğunu vurgulayan Deveci, “Cepheleri güzel binalar dışında Atakum’da ne var? Bir kent ormanımız mı var? Bir yeşil alanımız mı var? Atakum’da sahil var deniliyor. Atakum’da sahil mi var? Atakum’un sahili bugün suç merkezi haline dönmüştür. Orada evi bulunan vatandaş rahatsız. Akşam olduğu zaman balkonlarına çıkamıyorlar. Bir dönem oradaki dairelerin fiyatları milyon dolarlarla ifade ediliyordu. Şimdi o dairelere 3’de 1 fiyatına müşteri bulunamıyor. Neden? Adam akşam yedide evine geliyor ve otoparkı işgal edilmiş. O bölgedeki işletmelerin valeleriyle hergün kavga etmek zorunda kalıyor vatandaş. Özellikle Atakum’un Menderes Caddesi tam bir suç makinesi haline gelmiş durumda. Belediyenin planlama yapmadan ruhsat ve imar verilmesinden, hukuka bakılmaksızın yapılan işler nedeniyle Atakum’da yaşayan halk canından bezmiştir” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Musa     2017-11-28 Atakum sahilini güzelleştiren oradaki mekanlar kac kişi istihtam ediniyo ve günlük kaç misafir alıyo o mekanlar chp zihniyeti hayırdır atakumu emekli sehri yapmak mı istiyosunuz dunyanın neresinde böyle sahili olan yerler turizime acılmamış samsun sahili hergun kaç turist agırlıyor burdaki mekanlar cevre illerden gelen insanlarla dolup tasıyo cekme arabanı mekan önüne kavga etme bumu sorunun cok yazık ya size kalsa bir adım ilerı gidemeyiz bu mekanlar butun ruhsatlarını chp döneminde aldı arastr
Renzi yılmaz     2017-11-28 Sehir terasına ve hamam. Projesi bizce mükemmel oldu. Fakat bunlar dışında yazılan diğer konulara katılıyorum... Yerinde yazılmış , atakum on yıl sonra yaşanmaz bir ilçe olacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X