Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu'na yanıt!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı bugün grup toplantısında CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından ortaya atılan iddiaların yalan, belgelerin de sahte olduğunu söyledi. Avukat Ahmet Özel yaptığı açıklamada "Kılıçdaroğlu tarafından müvekkillerim hakkında ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kağıtların da tamamı sahtedir. Kılıçdaroğlu, söz konusu kağıtları mesai bitimine kadar derhal bir Cumhuriyet savcılığına vermeli ve suç duyurusunda bulunmalıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu'na yanıt!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu'na yanıt! Abdullah

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün partisinin Meclis grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bazı yakınlarının yurt dışında bulunan bir off-shore hesabına para aktardıklarına ilişkin iddialarda bulunmuş ve "Swift" olduğunu belirttiği bazı belgeler göstermişti.

 

ERDOĞAN'IN AVUKATINDAN YAZILI AÇIKLAMA

Avukat Ahmet Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra oğlu Ahmet Burak Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan, eniştesi Ziya İlgen, dünürü Osman Ketenci, iş adamı Mustafa Gündoğan'ın da avukatı olarak Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısındaki iddialarına yazılı açıklamayla cevap verdi.

Açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, bugün partisinin grup toplantısında müvekkilleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınlarının yurt dışındaki bir şirkete para gönderdiğini öne sürdüğü ve belge olduğunu iddia ettiği bazı kağıtları da grup kürsüsünden gösterdiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Kemal Kılıçdaroğlu tarafından müvekkillerim hakkında ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kağıtların da tamamı sahtedir. Kılıçdaroğlu, gösterdiği kağıtları derhal kamuoyuyla paylaşmalıdır. Ayrıca Sayın Mustafa Gündoğan bir iş adamı olup, hiçbir zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın özel kalemi olmamıştır. Yine ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu kağıtları bugün mesai bitimine kadar derhal bir cumhuriyet savcılığına vermeli ve suç duyurusunda bulunmalıdır.

 

 

"FETÖ'YE DİYET BORCUNU ÖDEME GAYRETİ İÇİNDE"

Müvekkillerimiz tarafından iddia edilen ülkede, iddia edilen şirkete asla öyle bir para gönderilmemiştir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belli ki kendisini o makama getiren FETÖ'ye diyet borcunu ödeme gayreti içindedir. FETÖ tarafından eline tutuşturulan kağıtları daha önce de sallayan ve kağıtlar sahte çıkınca yüzü kızarmayan Kılıçdaroğlu, şimdi yeni bir skandala imza atmıştır. Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha FETÖ tarafından tuzağa düşürülmüş ve rezil edilmiştir.

 

"DERHAL SAVCILIĞA VERMELİ, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMALIDIR"

Tekrar ediyoruz: Kılıçdaroğlu, elindeki kağıtları derhal istediği medya kuruluşuna vermeli, Cumhuriyet savcılığına iletmeli ve suç duyurusunda bulunmalıdır. Tekrar altını çizerek söylüyoruz ne Sayın Cumhurbaşkanımızın ne de ailesinin yurt dışında herhangi bir parası bulunmamaktadır. Sahte belge ve bilgilerle müvekkillerimiz üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında iftiralarda bulunan ve itibar suikastı yapan Kemal Kılıçdaroğlu. Hakkında yasal yollara başvurulacak ve iftiraların hesabı yargı önünde sorulacaktır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X