“Coğrafyamızda, Köken ve Mezhep Kaynaklı Bölücülük Faaliyetlerinin Önüne Geçmeliyiz”

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de ve bölgede hesabı olan güçlerin ellerine geçen her fırsatı kullanacaklarına dikkat çekerek, “Coğrafyamızda kol gezen köken ve mezhep kaynaklı bölücülük faaliyetlerinin önüne geçmek zorundayız. Aksi takdirde ağıtların Arapça, Türkçe, Kürtçe, Farsça yakıldığı, zafer naralarının ise başka dillerde atıldığı bu çarpık düzenin sürmesi kaçınılmazdır” dedi.

“Coğrafyamızda, Köken ve Mezhep Kaynaklı Bölücülük Faaliyetlerinin Önüne Geçmeliyiz”
“Coğrafyamızda, Köken ve Mezhep Kaynaklı Bölücülük Faaliyetlerinin Önüne Geçmeliyiz” Abdullah

Yaşanan dönemin; millet, devlet ve ülke olarak, ortak akıl, ortak irade, ortak şuur, ortak vicdan ve diğer tüm müştereklere sıkı sıkıya sarılmayı gerektirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızı, Selçuklu’dan Osmanlı’ya ve Cumhuriyete kadar her dönemde işte bu müştereklerimizi yaşatmaya borçluyuz” diye konuştu.

Her fırsatta dile getirdiği “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkelerinin, bu müştereklerin sistematik ifadesinden başka bir şey olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizi ister köken, ister mezhep, ister meşrep farklılıklarını bahane ederek bölmeye çalışan her kim olursa olsun o bu ülkenin düşmanıdır” diye ekledi.

“Bizim PKK, PYD, YPG gibi terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleyi Kürt kardeşlerimize bir mücadele gibi takdim eden kişi olsa olsa bu ülkenin Lawrence’i olur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, parasını veren herkesin kullandığı bir kiralık katiller ordusu hâline dönüşmüş olan bölücü terör örgütünü, Kürt kökenli vatandaşlarla ilişkili hâle getirmenin, Kürt kökenli vatandaşlara yapılacak en büyük hakaret olduğunu söyledi.

PKK’nın YPG, PYD terör örgütlerinin bugüne kadar Kürtlere bir faydasının dokunmadığını; bu örgütlerin en çok saldırdığı, kanını en çok döktüğü kişilerin, yine Kürt kökenli kişiler olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ekledi: “Aynı şekilde son günlerde yeniden gündeme getirilmeye çalışılan Alevi kardeşlerimize yönelik provokasyonları yapanlar da, olsa olsa Lawrence misyonlu kişiler olur. Herkes gibi Alevi kardeşlerimiz de bu ülkenin asli sahipleridir, birinci sınıf vatandaşlarımızdır, her türlü hakka ve imkâna sahip bireylerdir. Asıl tehlike nedir biliyor musunuz? Ali’siz Alevilik gibi sapkınlıklarla Alevi kardeşlerimizi özlerinden, köklerinden kopartarak adeta dinsizleştirmeye ve bir adım sonrasında da bir başka dine yöneltmeye çalışan akımlardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X