GÜLER'DEN,TAŞÇI'YA ÖNCE KENDİ BELEDİYENİ DÜZELT!

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (SESOB) seçimleri yaklaşırken, seçime müdahale edildiği iddiaları ortalığı karıştırdı.

GÜLER'DEN,TAŞÇI'YA ÖNCE KENDİ BELEDİYENİ DÜZELT!
GÜLER'DEN,TAŞÇI'YA ÖNCE KENDİ BELEDİYENİ DÜZELT! Abdullah

 

SESOB Başkanı Eyüp Güler, Ayakkabıcılar Odası Başkanlığı seçimleri için Adnan Konaş'a destek verdiği iiddiası ile ilgili Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'yı işaret ederek, siyasilerin 'esnafın birlikteliğinden' elini çekmesini istedi. 

Esnaf odalarında iki ay sonra  kongre sürecinin başlayacağını belirten SESOB Başkanı Güler, "72 Odamız kendi içerisinde seçime gidecek ve en sonunda Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanını seçecektir. Seçimlerimizin yaklaştığı bu günlerde Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın seçimlere müdahele etmeye çalıştığı duyum ve tespitlerimiz vardır. Bu durum bizleri son derece üzmüştür. Bu Belediye Başkanının bizim işlerimize karışacak kadar zamanı ve aklı olduğuna göre Atakum Belediyesinin hiçbir problemi yok galiba. Atakum’da her şey sütliman mı?" diye sordu. 

ÖNCE KENDİ BELEDİYESİNİ DÜZELTSİN!
Güler Başkan Taşşçı'ya sitem dolu açıklamasında, "Başkan önce kendi Belediyesini düzeltsin sonra bizim işlerimize bulaşsın. Hangi akla hizmet ederek oda seçimlerine müdahele etmeye çalışıp, mevcut başkanlarımızın karşısına aday çıkarma gayreti içerisine girdiğini anlamak mümkün değildir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her platformda sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaparak, STK’ larla ilişkilerin sıcak tutulmasını, partisine talimat olarak verdiğini biliyoruz. Gönlümüze girmek yerine seçimlere müdahale edilmesi kabul edilemez" dedi. 

HİÇ BİR GÜÇ ESNAF BİRLİĞİNİ BOZAMAZ
Eyüp Güler, Atakum Belediye Başkanı Taşçı'nın, esnaf odalarının seçimine müdahele etme girişimine karışması, bağlı olduğu partinin başındaki isim olan AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eylem ve söylemlerine aykırı hareket etmesi ne anlama gelmekte olduğunu kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X