BU NASIL İŞ!...

BAŞKAN YUSUF ZİYA YILMAZ VE SABAH GAZETESİ MUHABİRİ MURAT ALHAN, HAKKINDA “YOLSUZLUK”“PARALEL DOKTORA KIYAK”HABERLERİ YAPAN GAZETECİYLE AYNI KAREDE...

BU NASIL İŞ!...
BU NASIL İŞ!... Abdullah

Önceki gün ve bugün olmak üzere Sabah Gazetesi'nin 20'ye yakın ekonomi ve turizm muhabirleri ve köşe yazarlarını Samsun'da ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile kendisi hakkında Yolsuzluk" ve "Paralel Doktora Kıyak", haberleri ile üzen Sabah Gazetesi Samsun Muhabiri Murat Alhan ile aynı karede ve gezide  yer almaşı şaşırttı. 

Gazeteci Murat Alhan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı FETÖ'ye intisaplı Samsunlu İş adamı Ersin Yımaz'a milyonluk  ihaleler verdiğini iddia ettiği haberlerle Türkiye ve Samsun gündemini sarsan "Yolsuzluk" ve "Paralel Doktora Kıyak"haberleri ile adı gündeme gelmişti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile Sabah Gazetesi Murat Alhan ile husumet oluşturan bu haberlerden sonra Sabah Gazetesi'nin ekonomi ve turizm muhabirleri ve köşe yazarlarının yer aldığı turda ve aynı karede yer alması hesaplaşmanın sona erdiği izlemini oluşturdu. 

LOJİSTİK MERKEZ ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK
Samsun’un ekonomisine can verecek bir projeye imza attıklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Burası Türkiye’den dünyaya açılacak olan bir kapı gibi düşünülebilir. Tamamlanmak üzere olan Samsun Lojistik Merkezi kent ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak. Bir şehirde ekonomi ne kadar kalkınır, gelişirse refah seviyesi de o kadar artar. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman bu düşüncelerle halkımız için çalışıyoruz. Bu projenin ülke ekonomisine de katkısı olacağı aşikardır. Partimiz, geçtiğimiz aylarda yapılan Yerel Yönetimler Proje Yarışmasında bizleri bu projemiz için ödüle layık görüldü. Samsun Lojistik Merkezi Avrupa’nın en büyük lojistik merkezleri arasına girecek. Buranın yapılmasında büyük emekleri olan eski valimiz Hüseyin Aksoy’u hiçbir zaman unutamayız. Valimiz lojistik merkezi düşüncemize büyük bir sinerji ve enerji kattı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

BAŞKAN YILMAZ ÖDÜLÜ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ALMIŞTI
Ekonomi alanında yazıları bulunan köşe yazarların özel ilgi alanına giren Samsun Lojistik Merkezi Projesi AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Proje Yarışmasında kent ekonomisine sağladığı katkı nedeniyle ödüle layık görülmüş, Başkan Yılmaz 13 Ekim’de gerçekleşen törende ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X