“Yeni Yılda oto yıkamacılar 3’lü sisteme geçmiş olmalılar”

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Uğur Tüfekçi yılbaşından itibaren oto yıkama sektöründe faaliyet gösteren işyerlerinin su, katı atık ve yağ atıkları şeklinde 3 ayrı deposu olmaması durumunda SASKİ’nin işyerlerinin çalışmasına izin vermeyeceğini söyledi.

“Yeni Yılda oto yıkamacılar 3’lü sisteme geçmiş olmalılar”
“Yeni Yılda oto yıkamacılar 3’lü sisteme geçmiş olmalılar” Abdullah

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Uğur Tüfekçi, eskisi gibi artık herkesin istediği yere oto yıkama açamayacağını belirterek, “Artık oto yıkama üzerine işyeri açmak isteyen esnaflarımız katı atık, yağ ve sıvı toplama kanalları yapmadan artık işyeri açamayacaklardır. Bu kriterleri yerine getirmeyenlere işyeri açma ruhsatı verilmeyecektir. Daha önce faaliyette olan işletmeler için ise yaklaşık bir yıldır yeni sisteme uyum sağlamaları için süre verilmişti” dedi.

 

Yeni yılla birlikte verilen sürenin dolacağını ve SASKİ’nin yeni yılla birlikte işyerlerine 3’lü depolama sistemini kurmayan işyerlerinin çalışmasına izin vermeyeceğini kaydeden Tüfekçi, “Araçlar yıkandığında, atıklar yağmur kanallarına veriliyordu. Yağmur yağdığında bu durum kanalların tıkanmasına neden oluyordu. Tıkanma sonrası kanallar taşıyor ve bizde SASKİ’ye suç buluyorduk. Yeni sistemde oto yıkama üzerine hizmet veren firmalar 3 kanallı depolama alanları oluşturup atık suyu, katı atığı ve yağ atıklarını ayrı ayrı depolayacaklar ve depolar dolduğunda SASKİ’ye haber verip depolar boşalttırılacaktır. SASKİ boşaltma hizmeti vermekte” diye konuştu.

Samsun Etik Haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X