ACEM BÜLBÜLÜ ŞAKIYOR, MİLLETİN İTİBARI YARGILANIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Terme Örgütü’nün olağan kongresine katıldı. Kongrede partililerle bir araya gelen Akcagöz, Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden ve Reza Sarraf’ın da yargılandığı dava üzerinden hükümete yüklendi.

ACEM BÜLBÜLÜ ŞAKIYOR, MİLLETİN İTİBARI YARGILANIYOR
ACEM BÜLBÜLÜ ŞAKIYOR, MİLLETİN İTİBARI YARGILANIYOR Abdullah

Bu davanın, milli bir dava olduğu yönünde dayatmalar olduğunu belirten Akcagöz, “Bu işin sonu neye varır bilinmez ama yüz yılın yolsuzluk dosyası olduğu ortada. Acem bülbülü her gün şakıyor. Rıza Sarraf, itirafçı olmayı tercih etti ve her geçen gün vermiş olduğu ifadeler, kirli ilişkileri bir bir ortaya döküyor. Her gün televizyon kanallarında, ‘bu dava milli bir dava’ propagandası yapsanız ne yazar? Milyonlarca dolarlık rüşvet ilişkileri ortada. Sahte denilen telefon tapelerinin gerçek olduğu da iddianamede. Bu dava, milli bir dava değil, içinde Türkiye’yi yönetenlerin de bulunduğu bir kirli davadır. Ülkeyi yönetenlerin, sahte belgelerle ve devlet bankaları üzerinden çevirdikleri işler bugün itirafçıların beyanları ve diğer delillerle ortaya saçılıyor. Bakalım bu işin sonu neye varacak. “ dedi.


        Amerika’daki yargılamayla, aslında milletin itibarının yargılandığını dile getiren Tufan Akcagöz, “Tüm dünya takip ediyor, biz de takip ediyoruz. Bu dava ile aslında milletin itibarı yargılanıyor. Buna sebep olanlar, derhal istifa etmelidir. Ne diyordu Erdoğan Bayraktar? Tüm emir ve talimatı Erdoğan’dan aldık ve onun bilgisi dışında hiç bir şey yapmadık. İlk günün heyecanıyla söylenmiş sözler midir? Dünür, enişte, çevresinde kim varsa iş adamı olmuş. Man Adası diye bir ada varmış. Coğrafya bilgimizi zenginleştirdikleri için kendilerine minnettarız. 1 sterlinlik şirketler kurup, buradan ta oralara paralar aktarmak inanın şeytanın aklına gelmez. Peki Samsun’da durum farklı mı? Laf kalabalığından başka şey bilmeyen bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Eski spor bakanı, sabah gazeteleri açıyor, bakıyor; Tayyip Erdoğan bize ne söylüyorsa, nasıl sataşıyorsa, aynı kanaldan saldırıyor. Samsun’daki AKP’li belediyeler borç batağında. Denetim derseniz, hak getire. Elimizdeki bilgilerle biz zorluyoruz, takip ediyoruz. Çünkü biz bu milletin parasını çar çur ettirmeyiz dedik ve bunun için siyaset yapıyoruz. Milletin parasının heba edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Önümüzdeki günlerde Samsun’da da havalar iyice ısınacak. Bunun bilgisini şimdiden vereyim. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Atakum Belediyesi ile ilgili daha önce de ciddi açıklamalar yaptık, bundan sonra olacakları lütfen izleyin. Terme İlçe Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. Bu kongrenin, ülkemizin kurtuluşuna kapı aralamasını diliyorum. İnanın, 2019 yılında büyük değişim gerçekleşecek, ülke yeniden itibarına kavuşacak ve eski güzel günlerimize döneceğiz.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X