SAMSUN BOŞANMA ORANI EN ÇOK 12 İL ARASINDA!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca, evliliğin ilk 5 yılında ‘geçimsizlik’ nedeniyle yaşanan boşanma oranlarının en yüksek çıktığı 12 il olan İzmir, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, Manisa, Erzurum, Samsun, Ordu, Van ve Zonguldak'ta de çiftlere verilen evlilik öncesi eğitimler yaygınlaştırılacak.

SAMSUN BOŞANMA ORANI  EN ÇOK  12 İL ARASINDA!
SAMSUN BOŞANMA ORANI  EN ÇOK  12 İL ARASINDA! Abdullah

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce evlilik çağında olan ve aile kurmak için bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmaları amacıyla verilen ‘Evlilik Öncesi Eğitim Programı’nın Türkiye genelinde yaygınlaştırılması için başlatılan çalışma sürüyor.
 

9 İLDE ÇALIŞMA YÜRÜTÜLDÜ

Bu kapsamda TÜİK verilerine göre 2013, 2014 ve 2015'te evliliğin ilk 5 yılı içerisinde ‘geçimsizlik’ nedeniyle boşanma sayılarının yüksek olduğu 21 ili öncelikli olarak belirleyen Bakanlık tarafından bu yıl 9 ilde çalışma yürütüldü.

‘Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi’ olarak adlandırılan çalışmada, 2017'de Ankara, Kayseri, Malatya, Konya, Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Antalya ve Adana'da yürütülen uygulamalarla projenin ilk ayağı tamamlandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X