SAMSUN’A TARAFSIZ MÜFETTİŞLERİ DAVET EDİYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden uzaklaştırılması kararı ve yaşanılan süreci değerlendirdi.

SAMSUN’A TARAFSIZ MÜFETTİŞLERİ DAVET EDİYORUM
SAMSUN’A TARAFSIZ MÜFETTİŞLERİ DAVET EDİYORUM Abdullah

Ataşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonun, zamanlamasının manidar olduğunu dile getiren Akcagöz, ‘Ataşehir Belediyesi’ne yönelik bu görevden alma kararı, Man Adası belgeleri ve Zarraf’ın açıklamalarının ardından ortaya çıktı. Belli ki amaç, gündem değiştirmek’ dedi. Haklarında onlarca iddia olan AKP’li Belediyelere en ufak bir müdahale yapılmadığını söyleyen CHP Samsun İl Başkanı, “AKP’li Belediyelerle ilgili onlarca iddia var ve hiç biri aydınlatılmış değil. Tarafsız müfettişler mesela, Samsun’a gelse ortaya kim bilir neler çıkar? Atakum’a dokunsalar, Büyükşehir Belediyesi’ne el atsalar. Ama yok. En şaibeli belediyelerden biri olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı bile hesap vermeden görevinden ayrıldı. Bugün değilse yarın bunun hesabını mutlaka verecekler. Milletin parası nasıl ve nerelere harcanmış, millet görecek. Şimdi üzerine bir perde çekilmiş ama bir gün o perde açıldığında gerçekler tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacak. “ dedi. 


           İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret dolu sözlerini yorumlayan Tufan Akcagöz, “İçişleri Bakanı, Demokrat Parti Genel Başkanı iken, AKP’den ve Tayyip Erdoğan’dan hesap soracağını söylüyordu. Kendisine inanan ve güvenen insanları yüz üstü bıraktı ve gitti. Kendisiyle ilgili en iyi ipucunu işte bu kararı veriyor. Şimdi İçişleri Bakanı oldu ve dün söylediklerinin hepsini ezip geçti ve Bakan koltuğunda oturuyor. Buna, ‘hayırlı işler’ denir. Soylu, kendisini ispat etme çabası içinde. Bu belli. Ne kadar çok bağırırsa o kadar çok prim yapacak. Ne kadar hakaret ederse o kadar çok göze girecek. Bu nedenle bağırıyor, çağırıyor. Yani, bağırmak zorunda. Eski mahalleden yeni mahalleye taşındı. Yeni mahalleye ait olduğunu ispat etmek zorunda. Ama bunu yaparken, haddini de aşıyor. İçişleri Bakanı değil, kim olursa olsun, milyonlarca oy almış bir partinin liderine hakaret edemez. Bu üslup, insanları da tahrik ediyor. Oldukça yakışıksız ifadeler. Bakan Soylu, bu üsluptan derhal vazgeçmeli.” diye konuştu.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X