kartal escort

Liv Hospital'da Acil Servis Rezaleti…

Samsun’a açıldığı günden beri üst düzey hasta karşılama ve hastaya karşı ilgili olacaklarını belirten, Samsun Liv Hospital Hastanesi adeta bir skandala imza attı.

Liv Hospital'da Acil Servis Rezaleti…
Liv Hospital'da Acil Servis Rezaleti… Abdullah

Gece yarısı şiddetli böbrek ağrısı ile hastane aciline giden hastadan tedaviden önce yasal olmamasına rağmen ücret istendi.

Ücret vermeye yanaşmayınca tedavi edilmeden hastaneden şiddetli ağrılar içinde ayrılan vatandaş Samsun Cumhuriyet Savcılığına başvurarak Liv Hospital hastanesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

15.12.2017 tarihinde yaşanan olayda gece yarısı Böbrek rahatsızlığından dolayı şiddetli ağrılar çeken Veysel Bakırcı isimli vatandaş evine en yakın hastane olan Liv Hospital aciline gitti.

Acil serviste kayıt yaptırması gerektiği ve bunun karşılığında da 250 TL ödeme istenen Bakırcı parayı vermeyeceğini, Sağlık Bakanlığının bu konuda acil servislerde hastalardan Ücret alınmayacak genelgesi olduğunu söylemesine rağmen ağrılar içinde hastaneden adeta tedavi edilmeden kovuldu.

Hastaneden çıktıktan sonra 184 SABİM hattını aradığını ifade eden Bakırcı, savcılığa verdiği ifade de, ‘Sonrasında Liman kavşağındaki polis ekiplerinden şiddetli ağrılar yaşadığımı söyleyerek yardım istedim. Onlarda 118 acil servisi arayarak gelen ambulansla Samsun Gazi Devlet Hastanesine geldim. Burada sarı alanda tedavim yapıldı. Buna dair epikriz formumda dilekçe ekimde soruşturma dosyasına sunuyorum. Ben böbrek hastasıyım. Olay tarihinde bana tıbbi müdahale yapmayarak rahatsızlığımın artmasına neden olan Liv Hospital Hastanesi ve o akşamki görevlilerden şikayetçiyim. Hastaları adeta müşteri olarak gören bu hastane ile artık yargı önünde hesaplaşacağız. Sağlık Bakanlığına da gerekli şikayetimi ilettim‘ dedi.

Söz konusu hastane hakkında Sağlık Bakanlığınında İlkadım İlçe Sağlık Müdürlüğüne resmi yazıyla soruşturma açılması yönünde bilgi verildiği öğrenildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X