Eyvah! Çocuklar namaz kılıyor...

Sözcü gazetesi bugün "Sınıfta namaz... Devlet ilkokulunda bunu da yaptılar" manşetiy çıktı. Müslüman bir ülkede çocuklara namaz eğitimi verilmesini eleştirel bir dille sayfalarına taşıyan Sözcü'ye tepki yağdı

Eyvah! Çocuklar namaz kılıyor...
Eyvah! Çocuklar namaz kılıyor... Abdullah

Sözcü gazetesinin "İslam ve namaz" fobisi tekrar hortladı! Gazete, Erzurum'da ilkokul öğrencilerinin sınıfta namaz kıldığı bir fotoğrafı manşetine taşıyarak,"Sınıfta namaz... Devlet ilkokulunda bunu da yaptılar" ifadelerini kullandı.

İlkokul öğretmeninin öğrencilerine cuma namazı kılmayı öğrettiğini haber ayrıntısında veren Sözcü, algı operasyonu yaptı.

LAİKLİK VURGUSU

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; Erzurum'un Çat ilçesindeki Yarmak İlkokulu'nda 'Namaz nasıl kılınır' konusu işlendi. Derste çocuklar öğretmenlerinin gözetiminde cuma namazı kıldı.

Namaz kılan öğrencilerin fotoğrafları da, okulun internet sitesinde yayınlandı.

1

Fotoğrafların altına ise şu not düşüldü;

"Cuma namazının nasıl kılındığını okul açıldığından beri öğreten Şeyda öğretmenimiz sonunda istediği başarıya ulaştı. Cuma günü cuma namazını okulda öğretmenlerinin gözetmenliğinde kılan öğrencilerimiz böyle bir uygulamanın devam etmesini istediklerini belirttiler."

"GERİCİLİK" SUÇLAMASI

Olayı gericilikle bağdaştıran Sözcü, haber metninde, "Laik eğitim nasıl dincileştirildiğini ve nereye gittiği açıkça görülüyor" ifadelerini kullandı.

Habere sosyal medyada çok sert tepkiler gelirken, Müslüman bir ülkede, Müslüman ailelerin çocuklarına din eğitimi verilmesi kadar doğal bir davranış olamayacağı görüşü dile getirildi.

Sözcü'nün din ve İslam düşmanı haberi ve üslubu kınandı. / SuperHaber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X