kartal escort

Samsun AKM'de Noel Ağacına Tepki Yağıyor

Samsun Atatürk Kültür Merkezi girişinde Hristiyanlık dinine ait ritüellerden olan Noel kutlamaları için kullanılan çam ağacı süslemesi pes dedirtti.

Samsun AKM'de Noel Ağacına Tepki Yağıyor
Samsun AKM'de Noel Ağacına Tepki Yağıyor Abdullah

 

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Samsun Devlet ve Operası Müdürlüğüne bağlı Atatürk Kültür Merkezi girişinde bulunan Noel Ağacına vatandaşlar tepki gösterdi. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunu’na  göre, bakanlığın ve bağlı kurumların görevi “Millî, manevî, tarihî, kültürel ve turistik değerleri araştırmak, geliştirmek, korumak, yaşatmak, değerlendirmek, yaymak, tanıtmak, benimsetmek ve bu suretle milli bütünlüğün güçlenmesine ve ekonomik gelişmeye katkıda bulunmak” ifadesi  açıkça belirtilmektedir.

İçinde bulunduğumuz 2017 yılının sonuna yaklaştığımız ve yeni bir yıla başlayacağımız bu günlerde özelikle Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Samsun Devlet ve Operası Müdürlüğünce Hristiyanlık dinine mahsus ritüellerden olan çam ağacı süslemesi tepkiyle karşılandı. 
Görevi, milli ve manevi kültürümüzle bağdaşmayacak, milli kültürümüzden uzaklaştıracak unsur ve ortamlardan uzak çalışmalar yapmak olan Samsun Devlet ve Operası Müdürlüğü yetkililerinin Atatürk Kültür Merkezi girişindeki milleti özentiye teşvik eden bu tavrı akıl tutulması olarak değerlendiriliyor. 

Bir dini öğretiyi yabancı ülkelerde yaymakla yükümlü din görevlilerini tanımlamada kullanılan misyonerliği, akıl tutulması yaşayarak pervasızlık örneği gösteren yetkililerin dinimizde yeri olmayan  milli kültürümüzde, örf, adet ve geleneğimizde  olmayan çam ağacını bulunduğu yerden bir an önce kaldırması milli ve kültürel bir vazife olacaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X