Protestanlar Noel Kutlamıyor, AKM Noel Ağacı Dikiyor!

Samsun’da AKM yöneticileri yeni yılı çam ağacı süsleyerek karşılarken Samsun Protestan Klisesi Pastörü Orhan Bıçakçılar, Noel kutlamadıklarını ifade ediyor.

Protestanlar Noel Kutlamıyor, AKM Noel Ağacı Dikiyor!
Protestanlar Noel Kutlamıyor, AKM Noel Ağacı Dikiyor! Abdullah

 

Yeni yıla sayılı günler kala İslam Ülkelerinde ve  Dünya’nın birçok ülkesinde Noel kutlamaları hazırlıkları sürüyor. Yeni yıl öncesi ülkemizin birçok şehrinde yılbaşına özel geceler, programlar ve organizasyonlar yapılıyor.  

Kültürümüze ait olmayan Noel’i Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Samsun Devlet ve Operası Müdürlüğü kutlarken Samsun Protestan Klisesi’nin Noel kutlamıyoruz demesi, inancımızı ve kültürel kimliğimizi kaybettiğimizin belirtisi olarak görünüyor. 

 


İslam dinine ait olmayan Hristiyan dinine özel bir kutlama olan Noel’e Samsun Protestan Klisesi pastörü Orhan Bıçakçılar, Yılbaşının kendileri ile alakasının olmadığını söyledi. 
Yılbaşını İsa Mesih’in doğum günü olarak kutladıklarını ifade eden Samsun Protestan Klisesi Pastörü Orhan Bıçakçılar, 24 Aralık Pazar Günü kutlayacakları İsa Mesih’in Doğum günü etkinliğine davet için çağrıda bulundu.

 

AKM'de Skandal Görüntü haberini okumak için resime tıklayınız!

Haberi okumak için tıklayınız.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X