HANGİ BELEDİYE BAŞKANI DOĞRU SÖYLÜYOR

Kavak, Atakum ve Canik Belediye Başkanlarının yaptığı açıklamalarla birbirlerini sobeliyor.

HANGİ BELEDİYE BAŞKANI DOĞRU SÖYLÜYOR
HANGİ BELEDİYE BAŞKANI DOĞRU SÖYLÜYOR Abdullah

 
Kavak, Atakum ve Canik Belediye Başkanları ilçelerin gelişimi ve büyümesi için yaptığı çalışmalarda adeta birbirlerini sobeleyen açıklamalar yapıyor.

Samsun'da Büyükşehir ve tüm ilçe belediyeleri için araştırma yaptığımızda ilginç açıklamalarla karşılaştık. Belediye Başkanları İlçesinde yaptığı hizmetleri öyle ifadeler kullanarak anlatıyor ki, birbirlerini çürütüyor. İlçeleri için Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, " Samsun'un en hızlı gelişen İlçesi", Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, " Karadeniz'in en hızlı büyüyen ilçesi, Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise, "Türkiye'nin en hızlı gelişen ilçesi" olduklarını söylüyor.  İşte bu üç belediye başkanının konuşmalarından derlediğimiz açıklamaları... Sizce kim doğru söylüyor?

 


SARICAOĞLU;"KAVAK SAMSUN'UN EN HIZLI GELİŞEN İLÇESİ "


Kavak'ın hem ekonomik hem de diğer ölçütler bakımından Samsun'un 17 ilçesinden en hızlı gelişeni olacağını da iddia eden Sarıcaoğlu, "Bundan hiç şüphem yok. Ekibime de bu anlamda çok teşekkür ediyorum.  İnşallah Kavakta bundan önce olduğu gibi bundan sonra da iyi şeyler yapmaya devam edeceğiz. Önceden Kavak’ta su ile ilgili ciddi sıkıntı vardı. Ama bizim su ile ilgili yaptığımız proje, Kavak’ın 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak bir proje.  Arıtma şu an faaliyete geçti. Bunlar büyük yatırımlar. Yine kanalizasyon ile ilgili sorunlarımızı çözdük. Şuana kadar Kavak Merkez’de iki yüz bin metrekare yol ve parke çalışması yapmışız.  Bu ciddi bir rakam.  Daha yaşanılabilir, havası, suyu, insanları fevkalade olan bir ilçe burası. Gurbetteki vatandaşlar memleketlerine gelsinler" diye konuştu. Sarıcaoğlu, başta Sağlık Bakanı Ahmet Demircan olmak üzere milletvekillerden büyük destek aldıklarını da belirterek, "Amacımız iktidar ile Kavak'ı buluşturmaktı, bunu yaptık" dedi.

TAŞÇI; "KARADENİZ'İN EN HIZLI BÜYÜYEN İLÇESİ"

Atakum'un Karadeniz'in en hızlı büyüyen ilçesi olduğunu belirten Taşçı, "Karadeniz'in fazla hızlı göç alan, en hızlı göç alan ilçesiyiz. Atakum bu bölgenin çekim merkezi. Atakum Karadeniz'in küçük İstanbul'u oldu. Farklı kültürlerinde buraya toplanması buranın kültürel zenginliğini ortaya çıkartıyor. Atakum Karadeniz'in lideri, geçen yıl büyümede Türkiye üçüncüsü, 2017 yılının ilk 6 ayında da ikinci olmuş bir şehir. Biz de bu hızlı gelişimin önünü açmak için projeler üretiyoruz. 2016 nüfus artışımız 12 bin. Bu yıl da 12-13 bin kişilik artış olacak. Yani her yıl Atakum ilçesine 1,5 Yakakent daha ekleniyor. Hızlı nüfus artışı, hızlı yapılaşma şehrin gelişimini sağlıyor. 2017'de şimdiye kadar alınan inşaat ruhsatı sayısı bin 100. Sadece 2017'de alınanlar. Devam edenler hariç. Ortalama bir ruhsatı 20 ile çarparsanız 22 bin konut yapar. Bir aileyi 4 kişi hesap ettiğimizde bu yaklaşık 100 bin insan yapar. Bu inşaatlar 2-3 yıl sonra bittiğinde Atakum'un nüfusu 100 bin daha artar. 200 binlik Atakum olur 300 bin. Onun için biz de çalışmalarımızı bu öngörülere göre yapıyoruz. Bu noktada sizlerin desteğiyle de Atakum Belediyesinin büyümesi ve gelişmesi devam edecektir" şeklinde konuştu.

GENÇ: "CANİK TÜRKİYE'NİN EN HIZLI GELİŞEN İLÇESİ"

Canik'i gezmek için gelen Ispartalı misafirlerine belediye olarak ilçede yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Osman Genç, "Canik Belediyesi olarak 2012 yılında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 81 ilden 81 rol model kadınımız ilçemizde güzel bir etkinliğe imza atmıştı. Değerli muhtarımız Kadriye Bilgiç'in ilçemizden etkilenmiş olduğunu bilmek ve sizlerle birlikte yeniden aramızda görmek son derece memnuniyet verici. Son 12 yılda yaptığımız çalışmalarla örnek olan ilçemiz, bölgenin ve Türkiye'nin de en hızlı gelişen ilçesi konumundadır" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X