GENÇLER, 21. YÜZYILI İYİ ALGILAMALI

Kariyer Günleri kapsamında liseli öğrencilerle buluşan Başkan Osman Genç, "2023 Türkiye'sini birlikte inşa ediyoruz. Bir sonraki kızıl elmamız olan 2053 ise gençlerimize emanettir. 2071 vizyonunu sonraki nesillere kazandırma misyonunu da gençlerimiz taşıyor" dedi.

GENÇLER, 21. YÜZYILI İYİ ALGILAMALI
GENÇLER, 21. YÜZYILI İYİ ALGILAMALI Abdullah

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kariyer Günleri kapsamında Canik Türk Telekom Lisesi öğrencileri ile buluştu. Okulun Canik Belediyesi tarafından yapılan konferans salonunda düzenlenen Kariyer Günleri programında gençlerle sohbet eden Başkan Genç, 2053 Türkiye'sinin gençlere emanet olduğunu söyledi. Okul Müdürü Namık Karaman ve öğretmenlerin de yer aldığı etkinlikte öğrencilerden yerli ve milli bir hafızaya sahip olmalarını isteyen Başkan Genç, 3. bin yılın başında en büyük gücün bilgi olduğunu söyledi.

 

Yeni bin yılda dünyaya ait fotoğrafı okumanın önemine işaret eden Başkan Genç, "Bizim en büyük sermayemiz, geleceğimiz gençlerimizdir. Ancak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 21. yüzyılı iyi algılaması gerekiyor. Gençlerimiz, normal okumanın yanında Reza Zarrrab davasını, Suriye meselesini, Kudüs meselesi doğru analiz etmelidir. Bugün gençlerimizin 4'te 3'ü internet kullanıyor. Sanal alemi aşarak, doğal dünyanızda mücadele veren bir nesil olmalısınız. Çünkü 2053 Türkiye'sini sizler inşa edeceksiniz" dedi.

 

KARİYERİ MİLLET İÇİN KULLANIN

Yerli ve milli hafızaya vurgu yapan Başkan Genç, "Olay sadece diploma almak, kariyer sahibi olmak değildir. Yaptığınız her işte yerli ve milli düşünmek, ona göre adım atmak zorundasınız. Yani imanına, inancına, maneviyatına, değerlerine sahip bir gençlikten bahsediyorum. Yani gençlerimizin beynini, aklını hardisk gibi düşünürsek, eğer biz gençlerimizin beyinlerinde yerli hafıza oluşturamazsak, gençlerimizin aklını başkaları teslim alır. Önemli olan kariyer sahibi olurken ihanet içinde bulunmamak, elde ettiği kariyeri şehri, ülkesi, vatanı, milleti uğruna kullanabilmektir" diye konuştu.

 

EN BÜYÜK GÜÇ BİLGİ

En büyük gücün bilgi olduğunu da ifade eden Başkan Genç, "Eğer Türkiye'yi geleceğin en önemli güçlerinden biri haline getirmek istiyorsak, bunun yolu bilgiden geçiyor. Bilgiye sahip olmaktan geçiyor. Bilgiye sahip olan, bilgiyi üreten, bilgiyi kullanan ülkeler bir adım öne geçiyor. Artık top, tüfek, tank değil bilgi iş görüyor. Bugün en büyük güç bilgidir. Onun için bilgi toplumu olma yolunda çok daha büyük gayret göstermemiz gerekir. Bugün ürettiğiniz kadar değerlisiniz. Siz lokomotifin arkasına takılan, peşinden giden vagon olmayın, lokomotifin kendisi olun" şeklinde konuştu.

 

Başkan Genç, programın son bölümünde öğrencilerin sorularını yanıtladı. Kariyer Günleri etkinliğinin sonunda ise okul öğrencileri tarafından okullarına ve eğitime yaptığı katkılardan dolayı Başkan Genç'e çiçek verildi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X