ERDOĞAN, NEREDEN GELDİĞİNİ UNUTMUŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, bir taşeron işçinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, “KİT’lere kadro, şeker fabrikalarına kadro başkanım” dedikten sonra maruz kaldığı durumu masaya yatırdı.

ERDOĞAN, NEREDEN GELDİĞİNİ UNUTMUŞ
ERDOĞAN, NEREDEN GELDİĞİNİ UNUTMUŞ Abdullah

Erdoğan’ın, ellerini iki yana açarak “Ne kadrosu yahu, çalışıyorsunuz işte” karşılığını verdiğini hatırlatan Akcagöz, “Bu tavırlar, ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı’na yakışmıyor. Taşeron işçinin bu haklı talebi karşısında gösterilen tepki, oldukça yersiz ve şiddetli. Ne demiş adam? Kadro istemiş. Kadro istemek suç mu? İşçi, hakkı olanı istiyor. Bu haklı talep karşısında, Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu tavır, emek düşmanlığının göstergesi. Bu anlayıştan, bu nedenle kurtulmamız gerekiyor. İşçi, emek demek, alın teri demek. İşçi, toplumun temel taşı ve üretimin parçası. Kendileri rahat olduğu için, milleti de öyle zannediyorlar. Vatandaş ne durumda, haberleri yok. İş güvencesi olmayan işçinin, yarını ile ilgili taşıdığı endişeden bihaberler. Herkesin çoluğu, çocuğu, ailesi var. Güvencesiz çalışmanın ne demek olduğunu bilmedikleri için, vatandaşa böyle tepkiler gösteriyorlar.” dedi. 

        ‘Tayyip Erdoğan geldiği yeri unutmuş’ diyerek sözlerine devam eden CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, “Tayyip Erdoğan’ın İETT’de işçi olabilmek için Belediye kapılarını aşındırdığı zamanları biliyoruz. O Tayyip Erdoğan’la bu Tayyip Erdoğan arasındaki fark, ülke insanının nasıl kandırıldığının açık bir göstergesi. Erdoğan, geldiği yeri çoktan unutmuş. Para, makam kimileri için demek ki öyle bir şey. Aradan geçen zaman, işçi Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapmaya yetmiş ama yerine farklı birini getirmiş. İşte o farklı biri, işçinin ve emeğin karşısında olan biri. Yoksa, utanmasalar vatandaşa, elindeki ekmeği de biz veriyoruz diyecekler. Tüm bunlar vatandaşa reva mı? Sessiz kalındıkça gerçekleşiyor bütün bunlar. O nedenle, haktan ve emekten yana olan herkesin mutlaka bir araya gelmesi gerekiyor. Bu karanlık dönemden ancak böyle kurtulabiliriz. “ diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X