Başkan Yılmaz Gül'ün ismi Cadde'den kaldıracak mı?

Çıkarılan son KHK'da 15 Temmuz akşamı ve 16 Temmuz'da sivillere koruma kalkanı gibi ifadelerle gündeme gelen o kanun maddesi ile ilgili 'muğlak' diyerek AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sert sözlerle eleştirilen Gül'ün ismi partiden kazınacak mı? AK Partili Belediyeler tarafından Caddelere, Sokaklara, Parklara isimi verilen Abdullah Gül'ün ismi yaşanan Gül krizi sonrası adı konulan tabelalar kaldırılacak mı? Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Atakum İlçesi'nde yeni bulvara ismi verilen Abdullah Gül Bulvarı ile ilgili nasıl bir davranış sergilenecek?

Başkan Yılmaz Gül'ün ismi Cadde'den kaldıracak mı?
Başkan Yılmaz Gül'ün ismi Cadde'den kaldıracak mı? Abdullah

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , KHK eleştirisi nedeniyle eski Cumhurbaşkanı  dava ve yol arkadaşı Abdullah Gül hakkında çok sert ifadeler kullandı. 

Gül'e:"Yazıklar olsun" diyen Erdoğan, " Bizi şaşırtan hiç beklemediğimiz bazı gelişmeler. Husumet kervanına bizim dava arkadaşlarımızdan bir kısmı nasıl katıldı, nasıl katılıyor. " demişti.

Bu sözler sonrası Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde AK Partili Belediyeler tarafından Caddelere, Sokaklara, Parklara isimi verilen Abdullah Gül'ün ismi yaşanan Gül krizi sonrası adı konulan tabelalar kaldırılacak mı? Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Atakum İlçesi'nde yeni bulvara ismi verilen Abdullah Gül Bulvarı ile ilgili  nasıl bir davranış sergilenecek?
İşte son KHK sonrası iyi alevlenen Gül krizi öncesi ve sonrası yaşananlar.
..

AK Parti ile ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile zaman zaman ters düşen son çıkan KHK sonrası sivillere KHK zırhı gibi yorumlar sonrası açıklamalar yapan 11. Cumurbaşkanı Abdullah Gül ile olan çatışma ve siyaset gittikçe alavleniyor. 

Çankaya'dan ayrıldığı günden bu yana gizli bir hoşnutsuzluk içinde olan Gül'ün AK Parti Genel Başkanlığı'na, oradan da Başbakanlık koltuğuna oturmak için çok çabaladığını bilmeyen yok. Gezi olayları sırasında ortalığı cehennem topuna çeviren şehir iblislerine "Mesajınızı aldık" demesi.Twitter yasaklandığında, hükûmetin yasak kararına rağmen illegal adresten girip tweet atması .Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti aleyhine verdiği karara destek açıklaması yapması...Erdoğan, "Başbakanlık makamına ve evimize dinleme cihazı koymuşlar. Hatta Cumhurbaşkanımızı bile dinlemişler" diyerek FETÖ'yü suçladığında, "Bizim utanılacak bir şeyimiz yok ki dinlesinler" demesi...Ve en önemlisi...Anayasa referandumunda "Hayır" cephesiyle birlikte hareket etmesi.Çevresindekilerin tutku ve tahriklerine daha fazla direnemeyerek yeniden tahta geçmek isteyen Gül, Abdullah Gül, AK Parti'nin pek çok etkinliğine davet edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat davet etmesine rağmen, "Siyasetle ilgilenmiyorum" diyerek özellikle uzak durdu. AK Parti'yi ve Türkiye'yi ilgilendiren pek çok önemli noktada suskun kalmayı tercih etti.
Trump, Kudüs'ü İsrail'e peşkeş çekeceğini açıklamış, Sayın Gül susmuş! Kudüs, İsrail'in Başkenti ilan edilmiş, yine susmuş. İslam İşbirliği Teşkilatı toplanmış, yine ses etmemiş. Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği toplanmış Kudüs için toplanmış ve ABD'ye tarihî bir ders verilmiş. Gül yine susmuş!
Türkiye tarihî bir rekora imza atıp yüzde 11 büyümüş, ona da tepki vermemiş. 
Ne zaman ki KHK'daki karar üzerine bir tartışma başlamış, işte o gün, yani 22 gün sonra ortaya çıkıp, "Kaygılıyım" demiş. Abdullah Gül artık Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aynı yolu yürümek, aynı kaderi paylaşmak istemiyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X