SATEM’DE MEVLÜT ORAL’LA DEVAM

3 adayın yarıştığı Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası’nın (SATEM) seçimlerinden mevcut başkan Mevlüt Oral, zaferle ayrıldı.

SATEM’DE MEVLÜT ORAL’LA DEVAM
SATEM’DE MEVLÜT ORAL’LA DEVAM Abdullah

 

SATEM’in  6. Kongresi  dün İlkadım Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 600 üyenin oy kullandığı kongrede, SATEM Başkanlığı’na mevcut başkan Mevlüt Oral, Nejdet Kılıç ve Emrah Mehmet Yılmaz talip oldu.


ORAL 333, YILMAZ 158, KILIÇ 63 OY ALDI
Kongre öncesi polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alarak, salona giren delege ve davetlilerin üstlerini arayarak içeri aldı. Divan Kurulu’nun oluşturulması ile start alan kongrede; faaliyet ve gelir-gider raporları ibraz edildi. Daha sonra başkan adayları kürsüde birer konuşma yaptı. Akabinde ise oy kullanmak üzere seçime gidildi. Saat 17.00’de oy kullanma işlemleri tamamlanırken mevcut başkan Mevlüt Oral geçerli 554 oyun 333’ünü alarak yeniden başkan seçildi. Adaylar Necdet Kılıç 63 ve Emrah Mehmet Yılmaz ise 158 delegenin oyunu aldı.

ORAL: KAYBEDEN YOK
Güven tazeleyen  Mevlüt Oral, “Bugün kaybeden yok. Kazanan tamamıyla üyelerimizdir. Sağ olursam; bundan sonra da 4 yıl, birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceğiz. Bizim en ufak bir kırgınlığımız olmaz. Kimsenin hiç bir şeyine karışmayız. Benim odam Tüm Emlakçılar Meslek Odası olarak geçiyor ancak bu odayı emlakçılar kurduğu için ismi böyledir. Odamız aslında 48 meslek grubunun içerisinde yer aldığı dev bir meslek odasıdır. ‘Emlakçılar Odası’ diyerek diğer meslek gruplarına haksızlık yapıyoruz. ‘Benim SATEM’de ne işim var’ diyorla ve haklılar. Yine söylüyorum; benim odam meslek odasıdır. İçimizdeki bu 48 meslek grubu da kardeşimizdir. Odamızda, her ferdin bir hakkı ve değeri vardır. Bugün 1 üyesi olan meslek gurubu da, 300 üyesi olan da bizim için aynıdır. Başkan olarak kimseye kimsenin hakkını yedirtmem. Bana oy veren ve vermeyen tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte odamızı ve üyelerimizi hak ettikleri yere getirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Seçimlerimizin tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X