Akşener’den Bakan Demircan’a Mübadil Kardeşliği

Samsun’a gelerek yerel siyaset ile ilgili çarpıcı ve dikkat çekici açıklamalar yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsunlu eski iki bakan Suat Kılıç ve Akif Çağatay Kılıç’ı sert sözlerle eleştirdi, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı ise övdü.

Akşener’den Bakan Demircan’a Mübadil  Kardeşliği
Akşener’den Bakan Demircan’a Mübadil  Kardeşliği Abdullah

 

AKŞENER, İKİ KILIÇ’I BİLEDİ. 
 
Mübadil bir ailenin kızı Selanik civarındaki Drama’dan göçmen olan Akşener, kendisi gibi mübadil olan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı överken Samsunspor’a kayyum atanmasının müsebbibi olan Gençlik ve Spor Eski Bakanları Suat Kılıç ve Akif Çağatay Kılıç’ı yerden yere vurdu.  
 
HEMŞERİSİ BAKAN DEMİRCAN’A SAHİP ÇIKTI 
 
İYİ Parti kurulduktan sonra iktidarın her söylediklerimi yaptıklarını, her eylemlerini dikkatle takip ederek Türkiye’ye iyi geldiklerini ifade eden Meral Akşener, “Samsun’da Evlad-ı Fatihan sayısı çok. Bafra’da benim akrabalarım var. İki köy. Ben de bir Evlad-ı Fatihan çocuğuyum. Ama spor bakanları gitti. Gene iyi geldik. Evlad-Fatihan’dan Bafralı biri geldi. Dolayısıyla vatan kaybetmiş bizlere, bu insanlara, Rumdur bunlar. Sırptır bunlar. Bunlar Türkiye’yi karıştıranlardır diyenler, Samsun’da bir mübadili, mübadil çocuğunu bakan atadılar. Daha çok sayabilirim. Zaman çok kısıtlı. Türkiye’ye iyi geldik. “ dedi. 
 
EVLADI-FATİHAN NEDİR
 
Evlad-ı Fatihan, (Osmanlı Türkçesi:) Osmanlı İmparatorluğu'nda Balkanlar'ın fethine katılan beylerin, fatihlerin soyundan gelenlere verilen addır. O dönemden bugüne kadar Balkan Türkleri için bu tabir de kullanılır.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X