AKCAGÖZ, AFRİN GAZİSİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda bacağından şarapnel parçası isabet ederek yaralanan Samsunlu Gazi Tayfun Bolat’ı Tekkeköy’deki evinde ziyaret etti.

AKCAGÖZ, AFRİN GAZİSİNİ ZİYARET ETTİ
AKCAGÖZ, AFRİN GAZİSİNİ ZİYARET ETTİ Abdullah

Tekkeköy Kibarlar Mahallesi’ndeki evinde, Afrin gazisi Tayfun Bolat’ı ziyaret eden Akcagöz, “Çocuklarımız, hiç bilmediğimiz coğrafyalarda savaşıyor. Bir bomba patlıyor, varsın ya da yoksun. Bütün bir hayatı bu şekilde özetlemek ne acı ! Ancak ortada memleketin ulusal güvenliği var. Bu noktada gösterdikleri fedakarlık, her türlü gayretin üstünde. Kendilerine ne kadar minnettar olsak azdır. Yaralı olarak kurtulmuş olması büyük şans. Ancak, o yaralı kurtuldu ama başka çocuklarımız şehit oldu. Hepsi birer vatan evladı. Hiçbirinin kılına zarar gelsin istemiyoruz. Hepsi sağ salim memleketlerine dönsün istiyoruz. “ dedi. 
       ‘Her kim ki savaşa iyi bir şey gözüyle bakıyorsa, savaşın tahribatından haberi yoktur’ diye konuşan Tufan Akcagöz, ‘Hiçbir savaş da, mecbur kalınmış bir savaş kadar meşru olamaz’ diye konuştu. Afrin’in bir sonuç olduğuna vurgu yapan Akcagöz, “El Bab, Afrin. Belki başka adını sanını bilmediğimiz kasaba. En az zayiatla bu işin üstesinden gelmek zorundayız. Afrin, bir sonuçtur diyoruz. Neyin sonucudur? Bu sonuç yoluna döşenmiş her bir kötü politikanın sonucudur. Gazimize büyük geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Hastanelerde şifa bekleyen askerlerimizin de bir an evvel sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Siyasi iktidarın temel hedefi, hamaset edebiyatı üzerinden siyaset üretmek değil, ülkede ve bölgede kalıcı barışı tesis etmek olmalıdır.” diye sözlerini tamamladı. 
           CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, gazi Tayfun Bolat’a besmele yazılı bir tablo hediye etti. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X