Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nurettin Yıldız gibilerin fişini çekti...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de düzenlenen Kadınlar Günü etkinliğinde kadınlar ile ilgili sözlerinden dolayı isim vermeden Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız'ı eleştirdi. Erdoğan "Din adamı diye ortaya çıkıp kadınla ilgili dinde yeri olmayan içtihatta bulunuyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nurettin Yıldız gibilerin fişini çekti...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nurettin Yıldız gibilerin fişini çekti... Abdullah

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’de düzenlenen Kadınlar Günü  etkinliğinde kadınlar ile ilgili sözlerinden dolayı isim vermeden Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’ı hedef aldı.

“Son günlerde bakıyorsunuz. Din adamı olarak ortaya çıkıp da ne yazık ki kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup, dinimizde yeri olmayan bazı kendine göre içtihatta bulunan kişiler çıkıyor ortaya. Anlamak mümkün değil.” diyen  Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:  Yani bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada zamanda yaşıyorlar. Çünkü İslamın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. İslamın hükümlerinin güncellenmesi vardır. Siz islamı 14 – 15 asır öncesi hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız. Böyle bir şey yok. Onun için de bugün İslam’ın uygulanması yer zaman koşullar her şeyiyle o da değişiyor. İslam’ın güzelliği burada zaten.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X