''BU DERGİYİ TOPLATIN''

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan aylık derginin mart sayısında, Çanakkale Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekatı konu edildiğini, ancak Çanakkale Savaşı anlatılırken Atatürk’ten, Kıbrıs Barış Harekatı yazısında ise, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’ten tek kelime bahsedilmediğini söyledi ve ‘Bu dergiyi toplatın’ diyerek Diyanet İşleri Başkanlığı’na seslendi. Çanakkale’nin Türk tarihi açısından önemine vurgu yapan Akcagöz, “Birinci dünya savaşında Çanakkale geçilmez dedirten ruh ve inanç, bize kurtuluş mücadelesini kazandırmıştır. Çanakkale’yi destanlaştıran komutan, Mustafa Kemal’dir. Atatürk’ün bir unvanı da, Anafartalar kahramanıdır.

''BU DERGİYİ TOPLATIN''
''BU DERGİYİ TOPLATIN'' Abdullah

 ‘Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum’ diyerek, askerinin önünde cephede ölümü göze alarak bize bu toprakları vatan kılan büyük kahraman Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan bu saygısızlık, kabul edilebilir değildir. Atatürksüz Çanakkale olmaz. Diyanet, bir devlet kurumudur. Bütçesinin içinde, binlerce insanın emeği vardır. Milletin parası ile milletin atasına hakaret ve Türk tarihini başkalaştırma çabaları sonuçsuz kalacaktır. Yine bir 18 Mart geliyor. 1915 yılında, deniz zaferinin Çok kazanıldığı tarihtir. Bu tarihte yine başta Atatürk olmak üzere tüm Çanakkale kahramanlarımızı anacağız. Diyanet İşleri Başkanlığı, bu türlü fikirlerin peşinden koşacağına, Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi, sahte hocalarla, din sömürgenleri ile uğraşsın. Bugün oturduğumuz koltukların gerçek sahipleri, Ulu önder Atatürk ve milli mücadele neferleridir.” dedi. 

         Aynı dergide, Bülent Ecevit’in de unutulduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, “1974 yılında, Kıbrıs’ta terör esiyorken, yaşanan zulme dur demek için, ‘Ayşe tatile çıksın’ şifresi ile birlikte Kıbrıs Barış harekatı gerçekleşti. Bu harekatı gerçekleştiren iradeyi temsil eden hükümetin başbakanı Bülent Ecevit’tir. Kıbrıs Barış harekatını anlatırken Ecevit’i atlamak, hem büyük bir ayıp, hem de dönemin ruhuna ihanettir. Bülent Ecevit, Kıbrıs Fatihidir. Bunu görmezden gelmek, tarihe karşı saygısızlıktır. Diyanet İşleri Başkanlığı, süreli yayınları hazırlarken, şayet bu yayınları kim hazırlıyorsa artık, başında mı duruyor, denetliyor mu, ne yaparsa yapmalı, bu durumu ortadan kaldırılmalıdır. Milletin parasıyla, milletin tarihine saygısızlık kabul edilemez. Bu ayıp derhal ortadan kaldırılmalı, bu dergi derhal toplatılmalıdır. Diyanet, milletin sinir uçları ile oynuyor.” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X